Çağlayancerit yoluna 34 km. asfalt « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Aksu Tv Acı Günü

3. SAYFA, ASAYİŞ

Vali Coşkun :” Kar’la başarılı bir mücadele ettik,”

BELEDİYE, DÜNYA, KAMU KURUM, KÜLTÜR SANAT

Çağlayancerit yoluna 34 km. asfalt

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 16:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çağlayancerit yoluna 34 km. asfalt

DULKADİROĞLU / Kahramanmaraş Merkez Dulkadiroğlu ilçesi ile Çağlayancerit ilçesi arasındaki yolun 65 km. yolun 34 km. kısmına stabilize asfalt yapıldı.

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Dulkadiroğlu ve Çağlayancerit ilçelerinde ulaşım yatırımları kapsamında toplamda 34 kilometrelik yol yenileme çalışmasına başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Çağlayancerit ve Dulkadiroğlu ilçelerinde bir dizi yol bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriliyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından, Çağlayancerit ilçesinde toplamda 23 kilometre uzunluğa sahip Bozlar – Oruçpınar grup yolunda asfalt sathi kaplama çalışması gerçekleştiriyor. Bir diğer nokta olan Dulkadiroğlu ilçesinde ise toplamda 11 kilometre uzunluğa sahip Kabasakal – Başdevrişli yolunda asfalt sathi kaplama çalışmaları devam ediyor. 

Muhtarlardan Büyükşehir’e Teşekkür

Çalışmalara ilişkin Bozlar Mahalle Muhtarı Hikmet Üldeş, “Bozlar ile Oruçpınar arasındaki yol artık ekonomik ömrünü doldurmuş ve kullanılamayacak hale gelmişti. Durumu Büyükşehir Belediyemize ilettik. Onlarda gerekli incelemeleri yaptıktan sonra yolun yenilenmesine karar verdiler. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör mahallemizdeki diğer arterlerde de yenileme çalışması yapacağını bizlere iletti. İnşallah Hayrettin Başkanımız sayesinde ulaşımda yaşadığımız aksaklıklar son bulacak. Çalışmalarından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör olmak üzere tüm ekibine çok teşekkür ederim” dedi. Kabasakal Mahalle Muhtarı Ali Kalli ise, “Kabasakal ve bölge mahalleler tarafından şehir merkezine olan ulaşımımızda aktif olarak kullandığımız yol sorun teşkil etmekteydi. Büyükşehir Belediye ekiplerimiz bu yolun yenilenmesi gerektiğine karar verdi ve çalışmalara başladı. Arterin yenilenmesiyle şehir merkezine olan ulaşımımızda aksaklıkların ortadan kalkacağına inanıyorum. Yollarımız Büyükşehir’le daha konforlu hale geliyor. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına şahsım ve mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.