BÜYÜKŞEHİR’DEN SU TÜKETİM BEDELİNDE KDV İNDİRİMİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Öğretmenlerin Bitmeyen Dostluğu !

3. SAYFA, KÜLTÜR SANAT

BÜYÜKŞEHİR’DEN SU TÜKETİM BEDELİNDE KDV İNDİRİMİ

Bu haber 17 Şubat 2022 - 12:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN SU TÜKETİM BEDELİNDE KDV İNDİRİMİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Su Tüketim Bedeli üzerinden alınan %8 KDV’nin %1’e indirildiğini açıkladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, su tüketim bedeli üzerinden alınan KDV’de indirim yapıldığını müjdeledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı’ sonrası gıda ürünlerinde %8 olarak uygulanan KDV, %1’e indirilmişti. Bu kapsamda bir çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, KASKİ faturalarında su tüketim bedeli üzerinden alınan %8’lik KDV’yi %1’e düşürdü.

Hayırlı Olsun

Uygulamaya konan yeni düzenleme ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan temel gıda ürünlerindeki KDV indirimi sonrası biz de su tüketim bedelindeki KDV’yi %8’den %1’e indirdik ve uygulamaya başladık. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.