Büyükşehir’den 15 Temmuz Destanı Konferansı « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/buyuksehirden-15-temmuz-destani-konferansi/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

Büyükşehir’den 15 Temmuz Destanı Konferansı

Bu haber 16 Temmuz 2018 - 14:02 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz Destanı Konferansı gerçekleştirdi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Şehit Ömer Halisdemir Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak 15 Temmuz Gazisi Şakir Yeşilay ve Tarihçi yazar Mehmet Işık yer aldı.
15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı sinevizyon gösterisinin izlenmesinin ardından konferansa geçildi.
Sinevizyon gösterisinin ardından kütüphane okuyucularından Melis Kara, 30 Kuş şiirini seslendirdi.
Şiir okunmasının ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Kütüphaneler Şube Müdürü Hakan Ceren ve vatandaşların katıldığı konferansta 15 Temmuz Gazisi Şakir Yeşilay, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara’da yaşadıklarını ve gazi oluşunu anlattı. Kendisine yöneltilen sorulara da cevap veren 15 Temmuz Gazisi Şakir Yeşilay, Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiği müddetçe hiçbir zaman yıkılmayacağını söyledi.
Tarihçi Yazar Mehmet Işık’ın tarihte yaşanan ayaklanma ve darbe teşebbüsleri ile alakalı yaptığı konuşmanın konferans sona erdi.