BÜYÜKKIZILCIK ŞİFALI SU FESTİVALİ GÖRKEMLİ GEÇTİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

BÜYÜKKIZILCIK ŞİFALI SU FESTİVALİ GÖRKEMLİ GEÇTİ

Bu haber 29 Ağustos 2019 - 16:02 'de eklendi ve 2.459 kez görüntülendi.

  Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Büyükkızılcık Mahallesi’nde düzenlenen Şifalı Su Festivaline yoğun bir katılımla gerçekleşti.

  Yerel ve mahalli sanatçıların sahne aldığı konserler eşliğinde bütün Kızılcıklılar hasret giderdi. Başta tahta araba olmak üzere yöresel oyunların, gelenek ve göreneklerin sergilendiği ve yoğun bir katılımın gözlendiği programda katılımcılar gönüllerince eğlendiler. Kızılcıklıların sevenleri ve dostları bu anlamlı günde Kızılcıklıları yalnız bırakmadılar.

  Dernek Başkanı eğitimci Aslan Şişik ise yaptığı konuşmada; “Buraya kadar gelip teşrif eden tüm dost ve hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Bizi bu anlamdı gecede yalnız bırakmadılar. Gönülleri bizle olup gerek hafta içi olması sebebiyle, gerekse özel telaşları nedeniyle gelemeyen dost ve hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum. Bizim birlik ve beraberliğimiz çığ gibi katlanarak büyüyecektir. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Sizlerin katkı ve destekleri ile derneğimiz çok daha güzel etkinliklere imza atacaktır” diye konuştu.