Bu gece Mevlid Kandili « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Bu gece Mevlid Kandili

Bu haber 28 Ekim 2020 - 10:18 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

KAHRAMANMARAŞ/ Türkiye de olduğu gibi İslam Aleminde de Mevlit Kandili dua ile idrak ediliyor..

Kahramanmaraş’ta korona virüs sebebi ile maskeli mesafeli mevlit kandili bu gece idrak edilecek..

İslam aleminin büyük huzura eriştiği Mevlid Kandili için hazırlıklar tamam… Peygamber efendimizin doğum günü olarak bilinen kandil gününde bol bol ibadet ve dualar edilecek. İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber Hz. Muhammed (s.a.s.) Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu gece yapılan ibadetler kat kat sevap taşır. Tüm İslam alemi için önemli ve en mübarek günlerden birisi olarak bilinen Mevlid Kandili’nin tebrik ederiz..

Müslüman dünyasının en mübarek gecelerinden biri olan Mevlid Kandili önemi ve anlamıyla merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan 2020 dini günler takvimine göre, 28 Ekim 2020 tarihinde Mevlid Kandili idrak edilecek. Bol bol ibadet ve dualarla geçecek olan mübarek gecede yapılan ibadetlerin sevabı katlanarak artacak. Hz. Peygamber’in doğumu münasebetiyle kutlanan kandil gününün önemine dair araştırmalar hız kazandı. Peki Mevlid Kandili’nin önemi nedir? Mevlid Kandili anlamı, önemi ve yapılması gerekenler nelerdir?

Mübarek gün ve gecelerden biri olan Mevlid Kandili geldi çattı. 28 Ekim 2020 Çarşamba günü idrak edilecek olan Mevlid Kandili öncesi müslümanlar mevlid kandili önemi ve anlamı ile ilgili araştırmalar yapıyor. Konuya yönelik tüm bilgileri haberimizde derledik.

Mevlid Kandili’nin önemi nedir? Mevlid Kandili anlamı ve önemi

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye ‘Mevlid Kandili’ denir.

O’nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allah inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti.

Kahramanmaraş için il müftülüğü hazırlıklarının yaptı. : Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, tek Allah inancı ile kalpler nurlandı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi. O’na inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.

Peygamberimizin doğum yıldönümlerinde okunan mevlidleri saygı ile dinlemek, O’nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz büyük milletimizin Sevgili Peygamberimize olan engin sevgi ve bağlılığının bir ifadesidir.

Kahramanmaraş Gazetesi olarak Mevlit Kandilinizi tebrik ediyoruz..