Bizde ortak aklı kullanma yok ! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Bizde ortak aklı kullanma yok !

Bu haber 24 Ekim 2020 - 12:30 'de eklendi ve 336 kez görüntülendi.

Kahramanmaraş olarak biz ortak aklı kullanmadığımız sürece bir şey yapamayız.

Ben bilirim yok: Biz biliriz, biz ortak aklı kullanarak hep birlikte yaparız dememiz gerekiyor ama bunu bir türlü diyemiyoruz..

Ben , ben bilirim, benden başkası cahildir!..

Ben olmazsam, bu şehir yıkılır ben ben ben!..

Oysa İslam alimleri : “ ben demek insanı felakette götürür,” buyuruyor..

Biz ise , biz olamadık, hep “ Ben ben ben” diyoruz..

Geçen yine yazdım: Kahramanmaraş’ta kentsel dönüşüm yapılır mı ?

2023 yılına kadar bir çivi bile çakılamaz yapılamaz, bu kafa ile yapılması mümkün değil, ben bunun kitabını yazarım..!

2020 yılını bitiriyoruz, 21 gireceğimiz bugün için Kahramanmaraş’ta bir tek kentsel dönüşüm yapmadık, yapamadık, bugünden sonra mı ? yapacağız ? güldürmeyin adamı be !…

Kahramanmaraş Çağlayancerit- Gölbaşı Karayolu yapılır mı ?

Hiç mümkün değil bir çivi bile çakamayız.. öyle bir yangın yürek bu şehirde yok ki !

Kahramanmaraş’a hızlı tren gelir mi ?

Coğrafi ve fiziki olarak mümkün değil, sözünü sever dururuz yapılması mümkün değil.. Kömürler- Nurdağından bir bağlantı ile Kahramanmaraş’a gelip gidecek tren sineye yük olmaktan başka bir şey olamaz, bunun yerine , Kahramanmaraş- Kılılı- Türkoğlu, Beyoğlu , şekeroba, Nurdağ arasında troleybüs yapılması en mantıklısı olur.. elektrikli gider gider gelir, hızlı trene binecek olan bununla gider gelir..

Böylece Türkoğlu, Cezaevi, Organize Sanayi ulaşımımda çağdaş ve konforlu yapıla bilir ama bunu yapacak akıl ve irade bizde bugün yok..!

Biz ortak aklı kullanmayız: Ben bilirim ben bilirim, hızlı tren yapmasını ben bilirim ! hızlı teren den ayrı kalmasını ben bilirim, sizler hiçbir şey bilmezsiniz ( !) hııııı..

Kahramanmaraş Sanayi Arıtma tesisi yapılır mı ?

Devlet eli ile yapılmadığı sürece : Özel sektör yaptı yaptırıyor bir süre çalıştırıyor sonra masraflı olduğu için çalıştırmıyor, Aksu çayımız her gün bir renk de akmaya devam edecek PKK terör örgütü gibi..  renge renk akıyor, suyun üzerine terör örgütü paçavrasının renkleri çıkıyor..2023 yılına kadar böyle bir proje yapılamaz, yapamayız, çünkü ben diyoruz ben ben bilirim ben bilirim, yardan ayrı kalmasını ben bilirim…! Aksu çayındaki renkleri ben bilirim diyoruz ya ondan !..

Yedikuyular Kayak Merkezi çalışır mı ?

Bakar körler, buradaki hazineyi görmediği sürece , Yedikuyular Kayak Merkezinin çalışması mümkün değildir. Fatih Mehmet Erkoç yaptı, Hayrettin Güngör yıktı, yarın bir gün büyükşehir belediye başkanı ben olurum ben , bende geldiğimde ilk iş olarak eski başkan  Hayrettin Güngör yaptıklarını yıkarım bu kervan böyle devam eder gider, ben bilirim ben, yardan ayrı kalmasını ben bilirim.. yedi kuyular kayak merkezine bedesten, lokanta , cafe yapmasını ben bilirim , ben bilirim arkadaş..

Kahramanmaraş Kısık – Ekinözü – Elbistan- Sivas yolu yapılır mı ?

Bana göre çok zor , bunu yapacak irade bizde bugün yok, 2023 den sonra gelir mi ? orasını bilemiyorum.. ben de bilemiyorum.. umudum yok..

Tabi: Türkiye de siyaset ve siyasi partiler kanunu değişir, Milletvekili ve Belediye başkanlarını biz seçmeye başlarsak durum farklı olur..

Sayın genel başkanlar : Ben bilirim ben bilirim, illerden ayrı kalmasını ben bilirim , diyorlar birini aday olarak önümüze koyuyorlar bizde mühürü basıyoruz.. bu sözüm tüm partiler !..

Söylerimsiniz bana : Hangi vekili biz seçtik ?

Hangi belediye başkanını biz seçtik ? var mı oy vererek seçtiğimiz bir başkan , bir vekil..

Mahalle muhtarlarını bile biz hür irademizle seçemiyoruz ! böyle bir ortamda hangi mesele düzelecek çıkıp biri bana söyleye bilir mi ?

Türkiye de yukardan aşağıya, aşağıdan yukarıya bakıyorum , ben bilirim ben bilirim , merhum Barışman ço’nun ben bilirim ben bilirim şarkısını söylemeye devam ediyoruz, kardaş en iyi yazıyı yazmasını ben bilirim ben bilirim..(!)

İyi günler..

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr