Biz hizmet istiyoruz ! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Biz hizmet istiyoruz !

Bu haber 24 Ekim 2020 - 9:57 'de eklendi ve 1.505 kez görüntülendi.

DULKADİROĞLU/ Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan CHP Kahramanmaraş il başkanlığında bir basın toplantısı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç,” Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz, Kahramanmaraş hizmet edilmesini istiyoruz, Gaziantep de , Kayseri da Malatya da Adana da hizmet yapılıyorsa Kahramanmaraş’ta da yapılsın,” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Bu şehirde 8 milletvekili varsa herkes çalışacak. AK Parti Kahramanmaraş’tan büyük oy aldığı için çantada keklik görüyor. Kahramanmaraş’a hizmet yapmıyor. Gaziantep’e, Kayseri’ye hizmet yapılıyor ama Kahramanmaraş’a yapılmıyor” diyerek isteklerini sıraladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç : “Geçtiğimiz haftalarda 81 ilde bütün milletvekillerimizle, örgütümüzle esnaflarımıza gittik ve onların sorunlarını dinledik. Esnafların pandemi sürecinde ne sorunlar yaşadığını araştırdık ve raporları genel başkanımıza takdim ettik. Genel başkanımızda grup toplantımızda esnafa ilişkin 17 maddelik çözüm önerilerini dile getirmişti. Bu öneriler ciddi bir kabul gördü. Esnafın içine düştüğü bu sıkıntılı günlerden nasıl kurtuluruz hükümete önermiştik.

Bu kapsamda ben Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta görevlendirildim. Osmaniye Milletvekilimiz Baha Ünlü Bey ile birlikte önceki gün Osmaniye’de dün ise Kahramanmaraş’ta çeşitli KOBİ’leri ziyaret ettik. KOBİ’lerin pandemiden dolayı yaşadığı sıkıntıları araştırdık. Bunlara ilişkin de çözüm önerileri hazırlayıp genel başkanımız önümüzdeki günlerde bunları açıklayacak. Bu nedenle 2 gündür bölgede çalışma yapıyoruz. Halkı dinliyoruz..” diyerek sorun belli olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş’ta Covid-19 vaka sayısı artıyor. Vatandaşlarımız lütfen maske, mesafe ve hijyene dikkat etsinler. Sağlık Bakanı Kahramanmaraş’taki artışı sık sık dile getiriyor. Sağlık Bakanı içinde Kahramanmaraş’ında olduğu 7 ilde vaka sayılarını ‘Durduramıyoruz’ diyor. Bu işin şakası yok.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erken seçim dillendirmesini destekleyen Öztunç, “  Gittiğim pek çok Anadolu kentinde benim gördüğüm birçok tablo var. Vatandaş artık yorulmuş. Vatandaş artık bıkmış. Ciddi bir kriz var. İnsanlar evine ekmek götüremiyorlar. İnsanlar işsiz kalıyorlar. Gelir düştü ve ‘100 TL’ye ihtiyacım var’ diyen insanlar duyuyoruz. Maalesef hükümet bu konuda ciddi adımlar atmıyor. Neden? Çünkü kasa boş. Hazine boşalmış. Bu hazine kimlere verildi? En son geçtiğimiz hafta Afşin-Elbistan Termik Santralini çalıştıran holdinge 1,5milyar TL teşvik verildi. Bu holding santrale filtre yapmıyor. İstanbul’da köprü yapılıyor, köprünün parasını Kahramanmaraş’taki adam ödüyor. Bu yüzden vatandaş artık erken seçim istiyor. İşçi, esnaf, çiftçi erken seçim istiyor. Erken seçim vatandaşın talebi.

Aksu çayı var, her gün bir renk akıyor

Hava Alanı var uçak inmiyor

Demiryolu var, Tren gelmiyor

Karayolu bir türlü bitirilemiyor..

Önsen köprüsü ne oldu..? bunları sormaycakmıyız, bizim hizmet istemeye hakkımız yok mu? , Kahramanmaraş’a hızlı tren gelecekti ne oldu? Ben açıklama yaptım Kahramanmaraş’a hızlı tren gelmeyecek dedim. AK Partililer bana yalancı dedi. Neymiş efendim kılçık yol yapılacakmış. Nurdağı’ndan Kahramanmaraş’a banliyö yapılacakmış. Maraşlı buradan banyolu terene  binip Nurdağı’na gidip ancak oradan hızlı trene binecekmiş. Böylece de Kahramanmaraş’a hızlı tren gelmiş olacakmış. Çocuk mu kandırıyorsunuz? Kahramanmaraş size her dönem büyük oy veriyor. 7 Kasım’da cumhurbaşkanı Kahramanmaraş’a gelecekmiş. Umarım geldiğinde hızlı trenin temelini atar.

“KAHRAMANMARAŞSPOR’A TAKIM OTOBÜSÜ KAZANDIRACAĞIM”    Kahramanmaraş spor var? Bizi topladılar ve bir forma etkinliği yaptılar. Gittik. Bende oturdum. Ağzını açan 500-bin-2 bin forma alıyorum diyordu. Bende helal olsun dedim. Sıra bana gelince 100 forma dedim. Çünkü benim gücüm ona yetiyordu. Sonra bir baktım liste açıklandı benden başka ücret ödeyen yok. Açıklanan listede öyle görülüyor. Koca koca holdingler, ağalar neredesiniz? Kulübün bir otobüsü yok. O işi de ben çözeceğim. Bir CHP’li belediyeden Kahramanmaraşspor’un kullanacağı bir takım otobüsü getireceğim. AK Parti’nin Kahramanmaraş belediyesi sahip çıkmıyor.