Bir Papaz Kadar Olamadınız ! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Bir Papaz Kadar Olamadınız !

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 9:15 'de eklendi ve 711 kez görüntülendi.

Bir Papaz Kadar Olamadınız !

Adı bizden, soyadı bizden, Annesi babası Müslüman olan : ülkemize ihanet ederek yurt dışına kaçıp giden hainlere sesleniyorum : Bir Yunanlı Papaz kadar olamadınız ! yazıklar olsun sizlere..

Ayasofya Camii Kebirin açılmasına : Haçlı alemi tepki gösterdi.. onları anlıyorum, inançları gereği böyle demeleri normal..

Ancak : İslam ve Müslüman’a sürekli küfür eden, Ayasofya’a cenaze namazı kıldıran, haçlı sevdalısı vatan hainlerine en güzel cevabı : Yunanistan’da bir papaz, linc edilmeyi göze alıp konuştu: Türkler olmasaydı Ayasofya düşerdi

Yunanistan’da papaz Evangelos Papanikolaou, diğer Yunan din adamlarının aksine dikkat çeken bir çıkış yaptı ve “Ayasofya’yı koruyan Türkler olmasaydı, Ayasofya çoktan düşerdi” demesi, bizim hainlere iyi bir cevap oldu.

Ayasofya camii kebiri açılışı : İslam dünyasındaki alimlerden teşekkür mesajları alırken, Hıristiyan aleminden biraz tepki aldı..

24 Temmuz 1923 de Lozan ile kapısına kilit vurulan Ayasofya camii kebiri , yine 24 Temmuz 2020 günü kılınan Cuma namazı ile açılması.. Lozan taraftarlarını çok fazla üzdü..

Firari Can Dündar , CHP ve Atatürkçülere açtı ağızını yumdu gözünü, Ayasofya Cami Kebirinin açılamasını ve Lozan rafa kaldırılmasına ağlayarak cevap verdi..

Buna cevap ise : Yunanistan Başkent Atina yakınlarında bulunan Rafina’daki Analipseos Kilisesi’nde düzenlenen ayinden sonra konuşma yapan Papanikolaou, “Ayasofya gibi büyük bir yapıyı kim koruyacaktı? Türkler korudu.” ifadelerini kullandı.Papanikolaou, Türklerin Girit’te hiçbir kiliseyi kapatmadıklarını fakat Yunanistan’da Othonas’ın emriyle çok sayıda manastır ve kilisenin kapatıldığını vurguladı.”TÜRKLERİ TERCİH EDERİM”Türklerin hüküm sürdüğü dönemde insaların dinlerini özgürce yaşayabildiğini ifade eden Papanikolaou, şöyle devam etti: “Bu yüzden insanlar ‘Latin serpuşu yerine Türk sarığı görmeyi tercih ederim’ demişti. Bana kalsa ikisi de görülmesin ama ikisinden birini seçmek zorunda kalırsam Türkleri tercih ederim”.

MÜZEYKEN UYGUNSUZ KIYAFETLERLE GİRİLİYORDU Ayasofya’ya, müzeyken birçok turistin uygunsuz kıyafetlerle girdiğini ancak bundan sonra ayakkabısız, uzun bir elbise ve başörtüsü ile girileceğini söyleyen Papanikolaou, “Bu, saygı göstergesi değil mi? Belki de bunu bir lanet olarak değil, bir düzeltme olarak algılamalıyız.” şeklinde konuştu.

Cami, Kilise, Havra başta olmak üzere ibadet hane olarak yapılan yerlere saygı gösterilmesi gerektiğini, Ayasofya ‘ın 86 yıldır bu saygıyı görmediğini uygun olmayan kıyafetlerle turistlerini içeri girdiğini, bu sebeple Ayasofya camii Kebir olarak açan Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum, Ayasofya ibadet hane oldu.. Bizim milletimizde edepli saygılı Ayasofya’ya girecektir,” dedi.

Olaya siyasi bakmadığını din açısından baktığını, İslam dini ve diğer dinlerde mabetlerin kutlas olduğunu kim korursa ona teşekkür ederim diyen Papaz Evangelos Papanikolaou, önelli olan saygı diyor..

Türkiye deki Kara Propaganda ekibi !

Bu ekip öyle bir ekipti : Ak Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne yaptı ise hepsi kötü , hiç birine iyi dememek üzere yemin etmişler.. Oysa Yunanistanlı Papaz Evangelos Papanikolaou kadar olamadılar hayat boyu da olamazlar..!

2002 yılından beri bu hükümetin hiç yaptığı güzel bir şey yok mu ?

Hava Alanlarını bağanmazsın, Duble yolları beğenmezsin, Şehir Hastanelerini beğenmezsin, otobün ve köprüleri beğenmezsin, İHA ve SİHA, Helikopter, Tank, tüfek, yerli silahları beğenmezsin de hiç beğendinği bir yaptığı iş yok mu ?

“ Benim anamın nenemin başı örtülü idi.. Camiye karşı değilim,” diye söze başlayan kişi akabinde şunu söylüyor: “ Lozan anlaşmasına bu iş aykırı, ulusal arası anlaşma var Lozan ve Cumhuriyetin Cenaze Namazı 24 Temmuz da Ayasofya da kılındı biz buna karşıyız,”  diyorlar..

Mesele burada : Bizim egemen olmamız veya olmamamız, Elin Papazı ise camii olarak açıldığı için seviniyor, bizimkiler ise üzüntülerinden göz yaşı döküyorlar..

Kim papaz , kim Türk ve Müslüman ben bilemez oldum bilen varsa, buyurun söyleyin sevgili okurlarım.. Sözün özü : Bir papaz kadar olamadık, olamadınız  !

İyi günler..

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr