BENEKS, ECODYE KUMAŞ BOYAMA MAKİNESİ İLE KTM’DE « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

BENEKS, ECODYE KUMAŞ BOYAMA MAKİNESİ İLE KTM’DE

Bu haber 10 Eylül 2020 - 17:15 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Apre ve kumaş hazırlama makinelerinin uzman üreticilerinden Beneks, enerji ve su tasarrufu ile öne çıkan Ecodye kumaş boyama makinesi KTM 2020’de sergileyecek.

Tekstil terbiye ve boyama alanında ürettiği yenilikçi teknolojilerle adından başarıyla söz ettiren ve 30. Yılı aşkın tecrübesi ile üretimine devam eden Beneks Makine, yer aldığı Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı KTM 2020’de enerji tasarruflu, çevre dostu çözümlerini sergileyecek.

Fuarda sergileyecekleri teknolojilerin yanı sıra, firma olarak gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmaları hakkında da bilgiler paylaşan Beneks Makine İhracat Müdürü Emre Seçkiner, boya ve terbiye alanında sürdürülebilir prosesleri günümüzde daha önemli hale geldiğini vurguladı. Seçkiner, bu konudaki çalışmaları ile ilgili şu açıklamalara yer verdi; “Beneks olarak Ar-Ge çalışmalarımızın büyük bir kısmını su ve enerji tasarrufu doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Günümüzde artık enerji maliyetleri, toplam maliyetin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bunun için boyama prosesleri konusunda patenti firmamıza ait olan, Türkiye’nin hatta dünyanın en az su tüketen kumaş boyama makinesini pazara sunduk. Bunun yanı sıra müşterilerimizin hali hazırda kullanmış oldukları ram ve kurutma makinelerine ek olarak, bu makineler ile senkron halde çalışan, Kurutmaban, Fularban ve Apreban adını verdiğimiz makineler ile enerji tüketimini minimize ederek, işletmelerin üretim kapasitelerini artırıyoruz.”

Ecodye Kumaş Boyama Makinesi Tasarrufuyla Öne Çıkıyor

Uluslararası Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı KTM 2020’de de enerji tasarrufuna yönelik çözümlerle ön plana çıkacaklarını söyleyen Seçkiner, “KTM 2020 fuarına yeni tip Ecodye kumaş boyama makinemiz ve çift fularlı balon sıkma makinemiz ile katılacağız. Ecodye kumaş boyama makinemiz diğer makinelere oranla daha az su ve enerji tüketimi ile dikkat çekiyor.” dedi.

Avrupalı Kalitesinde Makine Üretimi

Beneks, 30 yılı aşan birikim ve tecrübe ile Türkiye’deki makine üretiminin başarısını dünyaya duyurmayı hedefliyor. “Türk makineleri artık dünyada bir marka haline geldi” diyen Emre Seçkiner, Avrupalı makine üreticileri ile aynı kalitede üretim gerçekleştirebildiklerini kaydetti. Seçkiner, “Artık Avrupalı üreticiler ile aynı kalitede makineler ürettiğimizi söyleyebiliriz. Özellikle bunu yurtdışındaki müşterilerimizden duymak ülkemiz ve bizler açısından gurur verici” dedi.

esenyurt medyum

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN