BELEDİYELER ARTIK ÇALIŞMAYA BAŞLAMALI « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

BELEDİYELER ARTIK ÇALIŞMAYA BAŞLAMALI

Bu haber 09 Temmuz 2019 - 16:12 'de eklendi ve 8.760 kez görüntülendi.

BELEDİYELER ARTIK ÇALIŞMAYA BAŞLAMALI

      31 Mart 2019 seçimlerinin üzerinden 100 gün geçti. Seçim bitti. Artık çalışma zamanı. 31 Mart seçimi bittikten sonra, Siyaset bu kez de İstanbul seçimlerine kilitlendi. Herkes İstanbul’a akın etti. Bütün partiler İstanbul seçimleri için çalışma yaptı. Belediye Başkanları Türkiye genelinden İstanbul’a gitti. Günlerce orada kaldılar. Seçim çalışması yaptılar. Belediye işleri beklemeye alındı. Belediye Başkanları son 100 günde doğru düzgün çalışma yapamadılar.

       1 saat kaybedecek zamanımız yok, ziyaretleri kısa kesip hemen işe başlayacağız. Kahramanmaraş için yapacağımız bir çok iş var diyen Başkanlar günlerce İstanbul’da kaldılar. Kahramanmaraş’ın birikmiş sorunları ile ilgili çalışmalar hala başlayamadı.  Ne zaman başlayacak bu çalışmalar. Başkanlar acilen Kahramanmaraş’ın sorunlarını masaya yatırmalı. Acil olan projelere bir an önce başlamalılar. Seçim bitti artık. 100 gün geçti. Kahramanmaraş halkı Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanından  çalışmalar bekliyor, misafirlik bitti.  Sayın Başkan kaybedecek zamanımız yok demişti. Bence de artık kaybedecek zaman yok. Büyükşehir Belediye Başkanlarını toplamalı. Kahramanmaraş’ın acil yapılması gerekenleri masaya yatırılmalı. Koordineli bir şekilde belediye başkanları kendi alanında çalışmaya başlamalı. Halk artık hizmet bekliyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MİLLETVEKİLLERİ, PARTİ TEŞKİLATLARI İLE BİR ARAYA GELMELİ

      Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş’ın sorunlarının çözümü için, Milletvekilleri ve Parti teşkilatı ile zaman zaman bir araya gelmeli. İstişarelerde bulunmalı. Her şeyi ben bilirim, Ben yaparım mantığı gütmemeli. Artık gittiği yerde, “Beni Cumhurbaşkanı görevlendirdi”  kelimesini kullanmamalı. Belediyenin şu kadar borcu var demesi yanlış. Borç var ise yapılan hizmetlerde göz ardı edilmemeli. Sanki Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kurucu Belediye Başkanı Başka bir partinin belediye başkanı idi. Sonuçta aynı davanın başkanlarısınız. Kaldı ki Belediyeler bütçesinin iki katına kadar borçlanabilir.  Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir olduğunda kapanan belde belediyelerin borçları Belediyelere kaldı. Tüm Türkiye’de belediyelerin borcu vardır. Ancak çalışmalar,  hizmetler durmaz. Yapılması gerekenler bir plan dahilinde devam eder. Başkanlarımız, hızlı bir şekilde yapacağı işlere odaklanmalı artık. Gönülleri kırmadan, Gönül Belediyeciliği gerçek anlamda yapılmalı. Gönüller kırılırsa, tamir etmesi çok zor olur. Halkımız gönül Belediyeciliğini hissetmeli.

Niyazi Kara
Niyazi Karaniyazikara@kahramanmarasgazetesi.com.tr