Belediye yolu asfatlanıyor.. « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Kahramanmaraş Kitap Fuarı Açıldı

EĞİTİM, KÜLTÜR SANAT

BALDUK AİLESİ ÇALIŞANLARINA DESTEKTE OLMAKTA ÖNCÜ OLDU

EĞİTİM, EKONOMİ, GÜNDEM, KAMU KURUM, KÜLTÜR SANAT

Belediye yolu asfatlanıyor..

Bu haber 06 Ekim 2021 - 9:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye yolu asfatlanıyor..

DULKADİROĞLU / Kahramanmaraş merkez Dulkadiroğlu ilçe Belediyesi ile Büğlek- Kayak merkezi arasındaki 7 km. yolun asfalt çalışmasına başlandı.

     Büyükşehir Belediyesi, Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi bölgesinde Yedikuyular Kayak Merkezi’nin ulaşımına da alternatif olacak 7 kilometrelik yeni bağlantı yolunun son etap asfalt serimine başladı.

     Yaklaşık 3 yıldan beri toprak olarak hizmet veren bağlantı yolu Başkan Hayrettin Güngör, “Bu bulvarımızdan şehir trafiğine girmeden Yedikuyular Kayak Merkezi ve civarına transit ulaşım sağlanabilecek. İnşallah çalışmamızı kısa süre içinde tamamlayacağız. Hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

     Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi bölgesinde inşa edilen bağlantı yolunun son etap asfalt dökümüne katıldı. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Köfte, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu’nun da yer aldığı programda Başkan Hayrettin Güngör bölgede gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili son bilgileri aldı. Gerçekleştirilen yatırım için Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Şehrimizin doğu kısmındaki en önemli arterlerimizden birindeyiz. Burası tamamlandığında trafiği önemli ölçüde rahatlatacak. Kamu Külliyesi, Yedikuyular Kayak Merkezi, Kuyumcukent, bağ bölgeleri, sanayi başta olmak üzere şehrin önemli konumlarına doğrudan ulaşım sağlayacak. Bu yolu ilçemize kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

    Kamu külliyesinden Büğlek yokuşu çıkışına Tünel yapılması sürekli gündeminde olduğunu , bu tünelle, Kuzey Çevre yolu da daha rahat ulaşım sağlanacağı dile getirdi..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.