Badi Sabah Sabah Uyanın dostlar! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Badi Sabah Sabah Uyanın dostlar!

Bu haber 16 Ekim 2020 - 11:07 'de eklendi ve 237 kez görüntülendi.

Dün akşam erken yattım, dolayısı sabah çok erken uyandım.. Her bir köşesinden , her sokağından pislik akan şehrin sokakların tertemiz olduğunu gördüm..

Badi Sabah sabah erken kalkmak çok güzel oluyor dostlar..

Bugün gördüklerimi yazacağım..

Hiç kimse kusura bakmasın, acı gerçekleri söylemek zorundayım..

Adımız : Bekir , Ahmet , Mehmet, Mustafa , Ayşe, Fatma, Zeynep olmakla biz Müslüman olamıyoruz..

Hangi yaşantımız İslam çizgisi içinde bunu bana söyleyecek bir yiğit var mı ?

Alış verişimiz: Hile ve sahtekarlık üzerine !

Sözümüzün hiçbir hükmü yok, günü birlik işimizi görünceye kadar !..

İmalatımız çürük ve sahtekarlık üzerine..

Dinimiz : İslam ama , Allah ve kulunu kandırıncaya kadar Müslümanız ! Haşa Allah kandırılmaz ama bu ahmaklar öyle sanıyorlar..

Kadınlarımız, kızlarımız, cahiliye döneminden daha vahim durumda, köle kadınlar gibi cırıl çıplak sokaklarda dolaşıyor..

Senin kızın , benim kızım, hepsi bizim kızımız.. senin oğlun benim oğlum, hepsi sokaklarda.. Bugün Cuma günü camiye kaç genç namaza gidiyor var mı ? giden !

Çocuklarımıza Müslüman ismi koyarak : çocuklar Müslüman olmuyor.. İslam’ı yaşamak gerek var mı yaşayan ?

Cuma sabahı erken uyandım: sokaklar çıplaklardan temizlenmiş çok şükür ama cami de genç yok, üç beş yallı..

Biri korona Virüs den, biri Kalp Krizinden, biri beyin kanamasından birkaç gün içinde mevta olacak , kabırlık adayı insanlar..!

İslam dan uzaklaşan, bozulan bir nesil..

Yok olan bir dönem..

Korona Virüs müş müş ! : Vallahi kendi adıma yeminle söylüyorum, başımıza taş yağsa ıh ıh demeye hakkımız yok..

Sabah ezanı okunurken , camiye doğru adımlarken : hani, trafik kazası, Korona Virüs, Kalp krizi, Beyin Kanaması vs. gibi hastalıklar sebebi ile aramızdan bir bir ayrılıp giden dostlar gibi, çınar yapraklarının gündüz pisliklerin hakim olduğu sokaklara süzülerek düştüğünü gördüm..

İmamı Rabbani Hz.: “ Kap boş kalmaz, içine su koymazsanız hava girer, hava kabı olur,” buyuruyor ya onun söylediği gibi: pislikler gidince gazellerin uçuştuğu sokaklar..

Ölüm var hey insanlar ölüm: Rabbinize dönün ölüm var..

Fuhuş ve Zina, Bugün elimdeki gazetede bir avukatımız açıklamış, boşanma davaları ve boşanmaların, ya kadının başkası ile fuhuş- zina yapması , yada erkeklerin başka kadınlarla fuhuş zina yapması sebebi ile boşandığını söylüyor..

Kahramanmaraş gibi bir yerde : bu kadar fuhuş ve zina olur mu ?

Sokak ve caddelerde çıplak bu kadar kadın dolaşırsa olur ! hepimizde nefis var , olur oluyor ve sonra boşanma başlıyor..

Bir birimizi kandırmayalım: Şehrimizin ana caddeleri, sokakları çırılçıplak kadınların gezdiği bir ortamda, hangi genç nasıl fuhuş yapmayacak, yada hangi yiğit gözünü haramdan saklaya bilecek ?..

Sevgili okurlarım: Şehirde , sokaklarda göz zinası yapmadan gezilecek en güzel zaman diliminin , bir gün erken kalkarsanız kısaca badi sabah sabah erken uyanırsanız şöyle cadde ve sokaklarda günün güzelliğini yaşaya bilirsiniz..

Hangi yiğit : adam gibi adam çocuk yetiştire bildi ?

Ben kendi adıma söylüyorum : yazık ismini Müslüman ismi koymakla çocuklar Müslüman olmadığını bugün görüyorum, Allah bizi af etsin diye her gün dua ediyorum..

ismini Mehmet Ali koymakla : Muhammed Ali olmuyor, Müslüman anne ve babadan doğan ismi de Müslüman ismi olan çocuk dinsiz oluyor..

Dine imana, Allah küfür eden dinden çıkar mürtet olur, kendi evlatlarınıza bakın, yakınlarınıza bakanı: Dine, Allah, Kitaba sövmeyen kaç kişi görürseniz o kadar Müslüman vardır..

Böyle kafir bir toplum da : Zina – fuhuş , Korona Virüs de artar yayılır ve bunun sonu da toplum olarak helak oluncaya kadar gider..

Acı ama gerçek..

Müslümanlara hayırlı Cumalar diliyorum..

Bekir Doğan
Bekir Doğanbekirdogan@kahramanmarasgazetesi.com.tr