Aycan; “Aynı kurumda aynı işi yapan kamu personeli arasında, sözleşmeli-kadrolu ayrımını kaldırmakta çok büyük fayda vardır” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Battal Gazi , Köroğlu Öldü..

3. SAYFA, KÜLTÜR SANAT

KİPAŞ HOLDİNG’ TEN KALIN’A HAYIRLI OLSUN

3. SAYFA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

Aycan; “Aynı kurumda aynı işi yapan kamu personeli arasında, sözleşmeli-kadrolu ayrımını kaldırmakta çok büyük fayda vardır”

Bu haber 07 Haziran 2022 - 18:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Kâtip Üyesi Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM’de konuştu; “Aynı kurumda aynı işi yapan kamu personeli arasında, sözleşmeli-kadrolu ayrımını kaldırmakta çok büyük fayda vardır” dedi.

aycan konuşmasında şunları belirti; “Sayın Başkan, kamu kuruluşlarında bazı kamu personeli sözleşmeli statüde çalışmaktadır. Sözleşmeli kamu personeli içerisinde de farklılıklar vardır; bazıları süreli bazıları süresiz sözleşmeli statüde çalışmaktadırlar. Sözleşmeli kamu personeli ile kadrolu kamu personeli aynı görevi yapmaktadır fakat sözleşmeli personel aynı özlük haklarına sahip değildir. Tayin haklarında, eş durumu tayin haklarında, yıllık izin haklarından yararlanmada farklılıklar vardır. Sözleşmeli personel, görevde yükselme sınavlarına girememekte, mesleklerinde terfi ve yükselme haklarından yararlanamamaktadır. Aynı kurumda aynı işi yapan kamu personeli arasında, sözleşmeli-kadrolu ayrımını kaldırmakta çok büyük fayda vardır. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi veya sözleşmeli personele kadrolu personelin haklarının verilmesi uygun olacaktır.    Teşekkür ederim. Saygılarımla…” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.