Akşener’i destekliyorum ! « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Akşener’i destekliyorum !

Bu haber 19 Kasım 2020 - 12:23 'de eklendi ve 655 kez görüntülendi.

Akşener’i destekliyorum !

Doğru’ya doğru, eğriye eğri ! : Doğru söze hacı baban ne desin ki ?

Sevgili okurlarım: İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener , TBMM deki gurup toplantısında, insanların anlamakta güçlük çektiği, bugüne kadar da mantığını kimsenin çözemediği cumartesi ve Pazar günü gece sokağa çıkma yasağı üzerine yaptığı konuşmada:

Bazı Avrupa Ülkelerinde olduğu gibi : “ Doğru olan 21 gün ama hiç olmaz sa 14- 15 gün Türkiye olarak evlerimize kapanarak bu korona virüsü yene biliriz, doğru olan bu hükümet bunu yapması gerek biz bunu destekleriz!” dedi..

Aklın yolu bir, doğru olan da birtane !..

Türkiye deki : Korona Virüs çok akıllı bir virüs, Cumartesi ve Pazar gecesi halkın içine indiği  için hükümetimiz Cumartesi ve Pazar geceleri sokağa çıkma yasağı koydu duyun hey ahalı !

Doğru sözü kim söylerse söylesin destekleriz:

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener haklı bu konuyu destekliyorum..

Cumartesi ve Pazar gecesi sokağa çıkmanın mantığını biri bana çıkar izah ederse onu da alkışlarım, benim düşüncem , bizim aklımızla dalga geçiyorlar..

İngiltere – Londra da yiyenlerim var her gün görüşüyoruz , orada minik yiyenlerimiz var okula giden, onlara sordum okullar kapalım mı ?

Hayır cevabını aldım: sonra ilave ettiler, bir sınıf da bir kişi de virüs çıkarsa evine gönderiyorlar, 3-5 kişide çıkarsa sınıfı 15 gün tatil ediyorlar, böyle yüz yüze eğitim devam ediyor diyorlar..

Yüz yüze eğitim başladığı günden bu yana okullarda virüs bulaşan öğrenci var mı ?

Hayır, hayır , hayır ! cevabı geliyor..

Peki okulları tatil etmenin mantığını biri bana çıkıp söyleye bilir mi ?

Yeni adı ile Mahalle, eski adı ile köylerimizde, korona virüs vakası, öğretmen ve öğrencilerde hiç görülmemesine rağmen burada eğitim gören çocukların suçu ne ?

Bu alçak , şerefsiz korona virüs var ya : İnsanlara camii de bulaşıyor, okulda bulaşıyor, ama Cafeler de , eğlence yerlerinde , toplantı ve partilerde nedense kimseye bulaşmıyor..

Bu alçak Korona Virüs : Müslüman düşmanı 5 vakit abdest alıp namaz kılan adamı buluyor ama kahve hane köşesinde sigara dumanı altında, pislik içindeki meyhanalerde insanlara bulaşmıyor (!)

Aziz Nesil : “Türk milletinin yüzde 60 abdal “ demişti, aceba mı ? diyelim ! yoksa bu hükümet bizim aklımızı mı ? dest ediyor ? var mı bu sorunu cevabını bilen !

Biz korona virüs den kurtulacaksak ülke olarak, yiyeceğimizi içeceğimizi alalım, Uhan da olduğu gibi 15 gün veya 21 gün evimize yüzde yüz kapanalım salgını bitirelim, Yurt dışından gelenlere de 15 gün garanti uygulayarak uyrda sokalım..

Acı reçete olacaksa böyle olmalı..

Herkesin uyuduğu zaman : Sokağa çıkma yasağı olsa ne olur olmasa ne olur, o saatlerde sokak ta üç beş sarhoşdan başka kim var ? söyleyin bana kim var ?

Sayın hanım efendi : Meral Akşener yerden göve kadar haklıdır..

1919- 20 döneminde okulu bitiren veya birinci sınıf okuyan öğrencileri eksik olarak mezun ettik veya bir sınıf atlattık..

2020- 21 döneminde bugün okullarda uzaktan eğitim gören çocuklara yazık ediyoruz, Türkiye bunun acısını yıllar sonra çeker..

Bugün 8-12 yıllık zorunlu eğitimin acısını çektiğimiz gibi..

Okulları kapatmak çare değil

Gelin okulları açın, eğitim öğretim devam etsin, kısıklamaları ise toplum olarak 15 gün veya ilim adamlarının söylediği gibi 21 gün yaparak bu salgını bitirelim..

Kahramanmaraş’ta dün 79 kişi öldü..  her gün ölü sayısı artıyor.. bizcede doğru olan 21 gün bir Türkiye geneli sakağa çıkma yasağı konmalıdır..

İyi günler

Deniz Doğan
Deniz Doğandenizdogan1993@gmail.com