AFŞİN KAR MÜCADELESİ « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Çankırı’da Dondurma Rüzgarı

3. SAYFA, DÜNYA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

AFŞİN KAR MÜCADELESİ

Bu haber 22 Ocak 2022 - 10:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AFŞİN  KAR MÜCADELESİ

BEKİR DOĞAN

AFŞİN / Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde , Afşin Belediyesi sabaha kadar kar’la mücadele ederek kapanan ana cadde ve sokakların kar’ın temizleyerek ulaşıma açtı..

     Kar senesi var senesi, 2022 yılı bereketli ve güzel bir yıl olacağını müjdesini veren Kar yağışları , baraj gölleri ve su kaynaklarımızı da beslemeye başladığını ifade eden Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, 7/24 hizmetlere devam ettiğini söyledi.

     Başkan Güven: Kahramanmaraş ve ilçelerinde yoğun kar yağışlarının artması sebebi ile Afşin Belediyesi olarak merkez ve kırsal mahallelerimizde kar mücadelemiz devam ediyor.

     Belediye ekipleri bir yandan gece gündüz kar küreme çalışmalarını sürdürürken, ilçedeki tüm ana yollar ve köy yollarını da yoğun bir çalışma ile trafiğe uygun ve yayaların yürüyebileceği hale getirdi.

     Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, 7/24 yoğun bir çalışma ile normalin üzerinde seyreden kar yağışıyla mücadele eden belediye ekiplerini hem takip etti hem de çalışmalar esnasında gece gündüz onlara eşlik etti.

     Başkan Güven ve belediye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonrası ana yollar ve köy yolları açıldı. Yeni gelen bilgilere göre kar yağışlarının devam edeceği üzerine Başkan Güven, tedbiri elden bırakmamak ve dikkatli olmak gerektiğini, tüm imkanları ile vatandaşların rahatı için görevlerinin başında olduklarını ve durmadan çalışacaklarını vurguladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.