“Türkiye Doğu Akdeniz’de küresel güç oluyor ” « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

“Türkiye Doğu Akdeniz’de küresel güç oluyor ”

Bu haber 07 Eylül 2020 - 12:17 'de eklendi ve 1.603 kez görüntülendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal

“Türkiye Doğu Akdeniz’de küresel güç oluyor ”

 

BEKİR DOĞAN

DULKADİROĞLU/ Ak Parti Medya Tanıtımı Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Memleketi Kahramanmaraş’ta Dulkadiroğlu ilçe kongresinde partililerine seslendi.

Ünal:  Türkiye’nin Libya, Suriye ve Doğu Akdeniz’deki mücadelelerinde bölgede güç olmanın , kürüsel güç olmanın mücadelesini verdiğini söyledi.

Kongre çıkışında Kahramanmaraş Gazetesi Muhabirinin sorularını cevaplandıran Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: “ Türkiye’nin gücünü test etmeye kalkanlar zararla oturur, mermi namludan çıkarsa geri dönüşü yoktur,” dedi.

AK Parti Dulkadiroğlu 3. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Ünal, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yüklendi.

Her olumsuz işin altında CHP imzası olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana yaptıkları bir hayırlı işi gösteremeyeceklerini ifade eden Mahir Ünal sert konuştu.

CHP Genel Başkanı’nın Libya’da Hafter’i, Suriye’de Esad’ı desteklediğini söyleyen Ünal, CHP liderinin S-400’ler konusunda Yunanistan’ın Türkiye’ye saldırmayacağını ve alınmaması gerektiğini söylediğini belirtti.

Mahir Ünal, “Türkiye bölgesel güç olma iddialarını ortaya koyduğu gün saldırıların hedefi oldu. Türkiye şu anda Doğu Akdeniz’de küresel güç olmanın altyapısını inşa ediyor. Yaşananları tek tek televizyonlardan takip ediyorsunuz. Türkiye’nin Libya’da, mavi vatanda, Suriye’de verdiği haklı mücadeleyi görüyorsun. Bizim bu mücadeleden hiçbir şekilde değerli kardeşlerim geri adım atma diye bir lüksümüz olamaz.

Milli savunma sanayinde milli ve yerlilik oranın bugün yüzde 70’lerin üzerine çıktığını , Türkiye her geçen gün güçlendiğini sözlerine ekleyen Ünal: “ Bu mücadeleden geri adım atılırsa bu millet bizim yakamıza yapışır. Bize birtakım yalanlarla, birtakım hesaplarla ekonomimizin kötü olduğunu anlatmaya çalışan tuhaf bir muhalefet var. Buna muhalefette dememek gerekiyor. Karşıtlık başka bir şeydir, muhalefet başka bir şeydir. Bunlar muhalefet değil, bunlar apaçık düşman, apaçık karşıttır. Bakıyorsunuz Suriye’de Esad’ı destekliyorlar, Libya’da Hafter’i destekliyorlar, Doğu Akdeniz’de Yunan tezlerini savunuyorlar, Güneydoğu’da bizim sınır güvenliğimiz, toprak bütünlüğümüz söz konusu olduğunda PYD’yi, YPG’yi savunuyorlar. Bir genel başkan düşünün ki Türkiye S-400’ler ile ilgili anlaşma yaparken, ‘S-400’leri ne yapacaksınız? Yunanistan bize mi saldıracak?’ diyen bir genel başkan. PYD-YPG ile ilgili ‘Arkadaşlar’ diyen bir genel başkan. O yüzden artık bunları muhalefet olarak değil, açık bir şekilde karşıt olarak değerlendiriyoruz” dedi.

“Dünyada ekonomik kriz varken, Türkiye yatırımlarına devam ediyor”

Türkiye’nin güçlü bir devlet olduğunu ve yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Ünal, “Biz millet olarak kenetlendiğimizde biz bu yolu yürümeye devam edeceğiz. Şu anda dünyada bütün ekonomiler daralırken, yüzde 15-20’lik, yüzde 25’lik ekonomik daralmalar yaşanırken hamdolsun Türkiye yatırımlarını yapıyor mu? İhtiyaçları karşılıyor mu? Biz ihtiyaç sahibi belediyeler, kaymakamlıklar, milletvekilleri ile vatandaşlarımızın yanında oluyor muyuz? Türkiye güçlü bir devlet. Kendimize, ülkemize ve Türkiye’ye güvenelim. İstikbal Allah’ın izniyle bizimdir” diye konuştu.

Mahir Ünal memleketi Kahramanmaraş’ta açılış ve özel ziyaretler de bulunduktan sonra Ankara’ya döndü.