24 Haziran’ı Önemseyin! « Kahramanmaraş Gazetesi

", "url" : "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/24-hazirani-onemseyin/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kahramanmaraş Gazetesi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kahramanmaraş Gazetesi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://kahramanmarasgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/09/logo.jpg" } } }
SON DAKİKA

24 Haziran’ı Önemseyin!

Bu haber 18 Haziran 2018 - 11:30 'de eklendi ve 607 kez görüntülendi.

Türkiye’nin 24 Haziran seçimlerine ramak kalan şu günlerde ne kadar önemsiyoruz? Bunun ne kadar muhasebesini yapıyoruz? Burası çok mühim; Cumhur ittifakı dışındaki, FETÖ ve dış güçlerin algısına karşı uyanık olmalı, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen şer odaklı güçlerin oyununa gelmemek için şer algılarına kulağımızı kapatma mecburiyetimiz var. Birçok algının en belirgin olanı şöyle; Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a verelim, milletvekili seçimlerinde vermeyelim gibi millete yön vermek isteyenler var. Aziz millete akıl vermek isteyen akılsızlar, millet ne yapacağını iyi bilir siz merak etmeyin!

24 Haziran zaferi yalnız Türkiye’ye değil, bize gönül vermişlerin gönlüne sürur verdiği gibi, umut bağlayanların da umutları yeşerecektir.

Geçmiş seçimlerde müşahede ettiğim çok önemli bir husus şu ki; milletvekili veya belediye başkanlığı seçimlerinde adayların ve partililerin gayretle çalışmadıklarını maalesef gördük. Erdoğan’ın gece gündüz çalışmasından istifade edenler var. Erdoğan çalışıyor oyları topluyor biz çalışmasak da olur diye düşünmek büyük bir vebal olduğu unutulmamalıdır. 24 Haziran için vatanını, milletini seven her ferdin elini taşın altına bırakması gerekmektedir. Telafisi mümkün olmayan bir seçim yaklaşıyor. Her gün, saat ve dakikanın kıymeti bilinerek çalışmak, çalışmak…

Adaylar Erdoğan’ın yarısı kadar çalışsalar inanıyorum ki; oranlar artacaktır.

24 Haziran seçimlerinin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılacaktır. Bu seçim tüm dünya Müslümanlarının, ezilmiş, sömürülmüş, mazlumların AK Partinin zaferini iştiyakla beklediği bir seçimdir.

Araştırmalar Erdoğan’ın kazanacağına kesin gözüyle bakıyor. 24 Haziran seçiminin bir önemi daha var ki; meclis çoğunluğunun elde edilmesi.  Aday olanın da, olmayanın da samimiyetle çalışması elzemdir.

Bendenizin anlamadığı bir husus var! Milletvekilliği yapmış, Bakanlık yapmış, menfaatine dokunduğun an yıllarca beraber yürüdüğü dava arkadaşlığını bir anda yok sayarak, karşı duruş sergileyip aleyhte konuşması neyin nesi? Erdal Kalkan, Ertuğrul Günay, Hakan Şükür, İdris Bal gibi isimler Pensilvanya talimatıyla ayrıldı, kimisi nefsi hesapları yüzünden, mesela Erkan Mumcu, Abdüllatif Şener, İdris Naim Şahin bunlar bakanlık yapmış daha göz önünde isimlerdi. Ne oldu? Esamesi okunmuyor. Bir başka isim Erdoğan’ın kardeşim diyerek Türkiye’nin en yüksek makamı olan Cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir göreve getirilmesi de ihanet denilecek derecede karşı bir atakla sonuçlandı. İmkân bulsaydı, kendine güvenseydi Cumhurbaşkanı adayı olarak dava arkadaşının karşısına çıkacaktı. Abdullah Gül’ün de ismi unutulup gidecek. Yazık çok yazık!

24 Haziran seçimleri önceki seçimlerden daha çok önem arz ediyor. Neden mi? Seçmen oyunu Türkiye’nin ya geleceğini daha güçlü bir devlet, vizyonunu ileriye taşıyacak, mazlumların hamisi bir Türkiye’den yana kullanacak. Ya da ABD’nin, Batının boyunduruğu altına girmiş, her emri yerine getiren bir ülke durumunda olacağız.

Türkiye’nin gelecek vizyonuna sahip çıkmak için, mazlumların feryadına kulak vermek için, 2023, 2053, 2071 hedeflerine koşmak için 24 Haziran seçimlerini önemseyin.

Önemseyin ki;

Önemli işler yarım kalmasın…

Muhabbetlerimle…

 

İbrahim İnal
İbrahim İnalibrahiminal@kahramanmarasgazetesi.com.tr