19 Mayıs İstiklal Mücadelesinin adı « Kahramanmaraş Gazetesi

SON DAKİKA

Battal Gazi , Köroğlu Öldü..

3. SAYFA, KÜLTÜR SANAT

KİPAŞ HOLDİNG’ TEN KALIN’A HAYIRLI OLSUN

3. SAYFA, EKONOMİ, KÜLTÜR SANAT

19 Mayıs İstiklal Mücadelesinin adı

Bu haber 19 Mayıs 2022 - 8:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ PARTİ Onikişubat ilçe Başkanı Doğan Murat Kılıç

19 Mayıs İstiklal Mücadelesinin adı

19 Mayıs İstiklal Mücadelesinin adı

BEKİR DOĞAN

ONİKİŞUBAT / Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi İyi Parti İlçe Başkanı Doğan Murat Kılıç ,” Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihi, yurdumuzun düşman işgallerinden kurtarılması yolculuğunun başlangıç tarihidir. Diyerek bunun önemine değindi.

    Doğan Murat Kılıç : “ Anadolu’ya yayılan kurtuluş mücadelemizin, yeniden dirilişin, ayağa kalkışın 103. Yıl dönümünü kutlamanın, mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Bu anlamlı günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin geleceği olan gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir.

Sevgili genç kardeşlerim benim , vatan için canını feda eden ecdadımızın bıraktığı bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Sizlerin, bilgili, donanımlı, kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetişmeniz hepimizin görevidir. Sizlere güveniyor, ülkemizin geleceğe taşınması için azimle ve özveriyle çalışacağınıza gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili gençlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bu tarihi günü bizlere miras bırakan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimiz, kahraman gazilerimizi saygı ile anıyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.