Zulüm ve Kanlı Coğrafyanın Kadir Gecesini kutladı

Zulüm ve Kanlı Coğrafyanın Kadir Gecesini kutladı

Bin yıldan daha hayırlı gece olarak kabul edilen Kadir Gecesi’nde YENİ ASYA Gazetesi Kahramanmaraş temsilciliği Vakıf binasında iftar heyecanını yaşadı.

Vakıf binası, Örnek- Gündüzalp salonunda Ramazan ayı münasebetiyle verilen iftar yemeğine katılım buruk oldu. Suriyeli mültecilerin de ağırlandığı İftar yemeğine Dr.Mehmet Yüzbaşı, Prof.Dr. Ahmet Hamdi Aydın, Mühendis Hasan Yılmaz, Dr.Ramazan Danışman,Dr. Ömer Yavuz, Dr. Orhan Sünbül, Mehmet Kınacı, Dr.Bayram Ordu, Mühendis Hasan Turnalı, İş adamı Hilmi Duymaz, Celal Bağcı, Kahramanmaraş gazetesinden Selim Orhan Keçe, Eğitimci Mustafa Uslu vakıf gönüllüleri, Eğitimci Necati Tarak gibi bazı bürokratlar katıldı.

zülüm (3)

Örnek- Gündüzalp salonunda Yeni Asya Vakfı yönetim kurulu Üyesi Egitimci-Şair Atilla Yılmaz, yaptığı derste şunları söyledi; “Müslümanın feryatları Dünya coğrafyasının her köşesinden yükseldiği bir ortamda Kadir Gecesini idrak ediyoruz. Ve son iki haftadır İsrail’in başlattığı savaşa, katliamlara karşı yapılan protestolar, büyüyen tepkiler, çelişkiler ve tutarsızlıklar. Kur’an dan uzak kalışımızın sebepleri neticesinde bu coğrafyada kan ve zulüm artmaktadır. Nerede bir Müslüman varsa orada trajedi, gözyaşı var. Orada kan var. Nerede bir mazlum varsa ya Asya münafıkları ya da Coğrafyamızdaki işbirlikçilerinin pençesinde kıvranıyor.” dedi.  Yılmaz; Kur’an dan uzak kalışımızın neticesinde, Savaş ya da barışın hüküm sürdüğü süreçte, insanlara acı verebilecek ruhta iyileşmez. Kaderi ilahi; İslam coğrafyasını eleklerden geçiriyor. Yılmaz, Tutarlı ve ilkeli tavırla, çekinmeden bütün dünyaya şunu haykırıyoruz: Siyasi, dinî, etnik, mezhebî ve ideolojik düşünceleri nedeniyle Rojovada, cuntacı çağdaş Mısır firavunlarını ve idam kararlarını, Gazze’yi Filistin halkına zindan eden, son bir haftada beş yüzden fazla Filistinliyi katleden siyonist İsrail’i. Halkını ve beş bin yıllık tarihi yok eden IŞİD vahşetini ve hiç bir savaş hukukunu tanımayan unsurları lanetliyor, İlkesizliğe ve Akıl Tutulmasını da kınıyoruz. Mısır, Suriye, Rojova, Filistin de feryatların yükseldiği bir ortamda ise Kadir Gecesinin Af ve mağfiret dolu duasına sığınmak istiyoruz. dedi.

Egitimci-Şair Atilla Yılmaz; Beşer yaptığı bütün işlerini hatalı ve eksik yapar. Beşerin yaptığı en mükemmel iki güzel olay vardır. Bunlardan birincisi; “Her kim ki, Rasûlullah’dan Kur’an namına bir şey aldıysa onu getirsin.” Ve bu beşerin yaptığı Vahiylerin, Kur’an Ayetlerinin bir araya getirilmesidir.

Egitimci-Şair Atilla Yılmaz şunları söyledi; Kur’an-ı Kerim, Hz. peygamber devrinde bizzat vahiy meleği ve Nebi (s.a.s)’in birbirlerine karşılıklı okumaları ve de sahabelerin ezberlemesiyle korunmuştur. Ancak Hz. Peygamber’in sağlığı müddetince devam eden vahyin bütün bir kitapta toplanmasına imkân yoktu. Çünkü vahyin Hz. Peygamberin ölümüne kadar devam ettiği bilinmektedir. Kur’an hafızı olan sahabeler çok olduğundan, ayrıca yazılı olanları bir araya getirmeye ihtiyaç görülmemişti. Peygamberimizin vefatından sonra yapılan Yemâme Savaşı’nda çok sayıda sahabe hafızın şehit olması üzerine böyle bir ihtiyaç baş gösterdi. İşte beşerin dünyada yaptığı en mükemmel çalışma, gayret budur.

Eğitimci-Şair Atilla Yılmaz, Bu gecenin önemi ve bu gecede yapılması gerekenler konulu sohbeti ile devam etti. Kadir gecesinde Kur’an-ı Kerim’in tilavetiyle devam edilen program Teravih namazının kılınması ve yapılan ikramlardan sonra yapılan dualar ile son buldu.

zülüm (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co