Zulmü Alkışlayamam baba

Zulmü Alkışlayamam baba

ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM BABA

Hepinizin bildiği gibi ülkemiz üzerindeki oyunlar devam ediyor. Üst aklın, içimizdeki maşalar aracılığı ile yapmak istedikleri demokratik olmayan girişimlerin sonucusu da bilindiği gibi bir derbe girişimi oldu.

15 Temmuz akşam yemeği esnasında, çocuklar baba Türkiye’de birşeyler oluyor, köprüyü kapatmışlar deyince şaşırdım! Bu saatte, bu çağda böyle bir şey olabilir mi? Güvenlik önlemlidir diye düşündüm. Sonraki yaşananları biliyorsunuz.

Televizyondaki haberler üzerine bizim yavrular, tepki göstermemiz gerektiğini söylerken, ben acele etmeyin, durumu anlayalım, siz darbe yaşamadınız, biz o acıları biliyoruz. Sabır edin, dedimse ama gençler durmuyor ki yerinde,bana; “Baba sen bize böyle öğretmedin, zulmü alkışlamayın dedin, biz sokağa çıkacağız demokratik tepkimizi göstereceğiz” dedi ve haklıydı…

Yukarı Kervan Pastanesinin önüne geldiğimizde halkımızın tamamı bizim gibi düşünmüş olacak ki, otomobilleri ile tepki konvoyu yapmışlardı.

Bu sahneyi görünce, yani halkın karşı duruşunu görünce, bu darbe gerçekleşemez, çünkü cumhur duruma el koymuştur, korkmayın! Dedim.

Şekerdere Caddesi kavşağına vardığımızda halk toplanmış, yol kapanmıştı. Otomobilimizi yukarı petrolün yanına park ederek, yürüyüp, halkın içine katıldık.

Halkın elinde Türk Bayrağı, dilinde demokrasi şarkıları, her görüşten insan akın akın çarşıya doğru yürüdük. Yolda tek başına bir ninenin elinde Türk bayrağı ile  Demokrasi destanı yazmaya gittiğini görünce, ağladım, titredim, şükür ettim.  15 Temmuz akşamı, Demokrasi destanı yazıldığı gündür.  Bu gün Demokrasi Bayramı ilan edilmeli diye düşündüm.

Sonuç, Demokrasi, tüm kesimlerin desteği ile halkımız darbeyi yendi. Milli iradeye karşı yapılmış en büyük bu darbe girişimi, yine vatandaş tarafından durdurulmuştur. Bu asil milletin bir ferdi olduğum için şeref duyuyorum.

SABAH NAMAZINI KILDIK

Vatandaşımızın tamamı ayaktaydı, sabah namazını kıldık,  tabir yerinde ise darbecilere halkın darbe vurduğunu öğrenince sevinçten uyuyamadık,  sabah tekrar bayrağımızla Şekerdere yolunu tuttuk.

Sonuç, milletimiz büyük bir şerri, belayı atlattı. Rabbim bizi uçurumun kenarından tekrar aldı. Şükür olsun!

Şunu söylemek istiyorum, bu büyük bir ders oldu bizlere.

Şehit olan, tankların üzerine çıkanları bu büyük millet asla unutmayacaktır.

Milli birliğe destek olanları unutmayacaktır.

Şehitlere Allah’tah rahmet diliyoruz.

Milletin basireti, halkın bilinçli olması, kurumların demokrasiye sahip çıkması milletimizin demokrasi aşkına aşk katmıştır.

Bütün bunların sonucu olarak normal hayata geçtik. Allah göstermesin aksi olsaydı, bu gün evlerimizden dışarı çıkamayacaktır.

ŞİMDİ HESAP SORMA ZAMANI

Halkın arasındayız, millet artık demokrasiye takoz olmak isteyenlerden hesap istiyor. 161 şehit vermişiz. 1440 yaralı var.  2839 kişi gözaltına alınmış.

Bununun yanında prestijimizi sarstılar.  İnanıyoruz ki,  suçu işleyenlere gereken ceza verilecektir. Adalet hemen tecelli etmeli diyen milletimin sesi olarak.

Yaşasın demokrasi.

Yaşasın özgürlük.

Yaşasın milli irade.

Yaşasın özgür basın.

Yaşasın bilinçi gençlik.

Yaşasın birlik ve beraberlik.

Yaşasın vatanım.

Yaşasın zulme karşı duyanlar.

Seni seviyoruz, Türkiyem.

Kalın sağlıcakla.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co