Ziyaret Camiinde görkemli açılış

Ziyaret Camiinde görkemli açılış

Kahramanmaraş Onikişubat Müftülüğü’ne bağlı Önsen Mahallesi Ziyaret Camiine yapılan Kur’an Kursu, Cami Lojmanı, Gençlik Merkezi ile mevcut camiinin restoresinin açılışı görkemli bir tören ile gerçekleştirildi. Cami görevlisine Teşekkür belgesi verildi.

Önsen Mahallesi Ziyaret Cami İmam hatibi Veli Dinçarslan’ın büyük özverisiyle tamamlanan Kurs, Lojman, Gençlik Merkezi ve Cami restorasyonuna Belediye ve hayır sahiplerinin katkılarıyla yaklaşık 100 bin liranın harcandığı belirtildi.

Program Onikişubat Müftülüğü personellerinden Hafız Zahit Mehmet Özsağır okuduğu açılış Kur’an tilavetiyle dinleyenleri mest etti. Misafirlere yöre halkı tarafından yapılan bazlama ve yemek ikramında bulunuldu. Programda Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay’ın yaptığı güzel duayla eller sema açıldı.

Daha sonra Kur’an Kursu, Gençlik Merkezinin kurdelesi Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Onikişubat belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Müftüsü Muhammet Gevher, Onikişubal Müftüsü Abdullah Demir, Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay tarafından kesilerek hizmete açıldı. İl Müftüsü Muhammed Gevher burada yapılan hayırların Ülkemiz üzerindeki terör belasının define inşallah vesile olur şeklinde konuştu.

cami (4)

Onikişubat Müftüsü Abdullah Demir başta Cami Görevlisi olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Onikişubat belediye başkanı Hanefi Mahçiçek Ülkenin geleceğinde en büyük pay sahibi olacakların hanımların olduğunu belirtti. Başkan Mahçiçek konuşmasında; “Önsen mahallemize yurduyla beraber bir İmam hatip okulu yapacağız. Çocuklarımıza sahip olalım, onları okutalım. Kız oğlan ayrımı yapmadan çocuklarımız okutmalıyız”

Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, yapılan hizmetlerde öncülük yapan din görevlimize ve büyük emeği geçen Belediyemize şükranlarımızı sunuyoruz şeklinde konuştu.

Daha sonra; Onikişubat ilçe kaymakamı Mustafa Anteplioğlu Camii İmam Hatibi Veli Dinçaslan’a yaptığı hizmetlerden ötürü Başarı Belgesi ile ödüllendirdi. Program Kur’an Kursu, gençlik merkezi ile Cami restorasyonun gezilmesiyle son buldu.

Önsen Yeşilyurt ilköğretim Okulu müdürü Ali Simsar, Yeşilyurt camii kuran kursu öğreticisi Fatma Baltacı, Önsen camii kuran kursu öğreticisi Gülseren Dişçeken ve Müftülük personeli programda Camii İmam Hatibi Veli Dinçarslanı yalnız bırakmadı. Yapılan hizmetlerde Camii kuran kursu öğreticisi Fatma Akgemci’nin yanı sıra Şaban Turunç, Ahmet Kirik, Yaşar Kirik ve mahalle halkının büyük emeği olduğu belirtildi.

Programa; Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Onikişubat belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Müftüsü Muhammet Gevher, Onikişubat Müftüsü Abdullah Demir, Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay, Onikişubat Müftülüğü Şube Müdürü Mahmut Uzun, Din-Bir Sen ile Din Görevlileri Ve Gönüllüleri Derneği Başkanı Şevket Bozdoğan, Diyanet Sen Şube başkanı Ekrem Arslan ile Mahalle halkı katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co