Zirve Üniversite’sinden “Kriptoloji Zirvesi Çalıştay’ı”

Zirve Üniversite’sinden “Kriptoloji Zirvesi Çalıştay’ı”

Kriptografi, mahremiyet ve siber güvenlik alanlarında çalışan akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler Zirve Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Kriptoloji Zirve’sinde’ bir araya geldi.

Türkiye’de kriptoloji ve uygulamaları alanlarında çalışan akademisyen ve lisansüstü öğrencilerinin çalışmalarının paylaşılması ve bu alanlarda ortak çalışma imkanlarının araştırılması amacıyla Zirve Üniversitesi ve  TÜBİTAK işbirliği ile ortak düzenlenen ‘Kriptoloji Zirvesi’ paneline alanında uzman kişiler konuk olarak katıldı.

Kriptoloji Zirvesine konuşmacı olarak   Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Ali İnan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Aydın Selçuk, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alptekin Küpçü, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erkay Savaş, İzmir Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Hışıl, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Osman Abul, TÜBİTAK BİLGEM Osmanbey Uzunkol, TÜBİTAK BİLGEM Mehmet Sabır Kiraz TÜBİTAK BİLGEM Orhun Kara, TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü Müdürü Mehmet Kara, katıldı.

İlk sunumu yapan Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alptekin Küpçü, “ Zirve Üniversitesi’ne böyle güzel bir Bilimsel Çalıştay’ı düzenleyip ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyorum.  Gaziantep böyle güzel ve uluslararası arena da söz sahibi olan bir üniversiteye sahip olduğu içi çok şanslı. Zirve Üniversitesi öğrencileri fiziki ve teknolojik alt yapısı mükemmel olan bir üniversite de okuma fırsatı bulunuyor. Bunu çok iyi değerlendirip başarılı olmaktan başka şansları yok.” diye konuştu.

Açılış konuşmasını yapan Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “ Zirve Üniversitesi bilimsel faaliyetleri en üst düzeyde gerçekleştiren bir üniversite. Biz üniversiteler bilim yuvaları olarak biliniyoruz. Bunların ürünleri de bilimsel çalışmalarla ortaya konmaktadır. Bilimsel çalışmalarda diğer üniversitelere göre üst sıralardayız. Uluslararası arenalarda ülkemizi ve coğrafyamızı temsil ediyoruz. Zirve Üniversitesi adını bilimsel çalışmalarla duyurmaya devam edecektir.” dedi.

Açılış konuşmasında duygularını ifade eden Zirve Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Siber Güvenlik Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Serdar Pehlivanoğlu, “ Zirve Üniversitesi bilimsel faaliyetlere verdiği önem ile ve bilimsel faaliyetleri düzenlemeyle adını duyurmuş, kısa sürede uluslararası arenada dünya  üniversiteleri arasında üst noktalara çıkmayı kendine hedeflemiş bir üniversite. Bugün TUBİTAK ile ortak düzenlediğimiz ve aynı zaman da ev sahipliğini yaptığımız ‘Kriptoloji Zirve’sinde’ bir aradayız. Katılan destek veren herkese Zirve Üniversitesi olarak teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

 

İki gün sürecek olan Çalıştay’da toplam dört oturum yapılacak. Yurt içi ve yurt dışından gelen akademisyenlerin sunumuyla devam edecek programın sonunda Gaziantep gezisi düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co