Zirve Üniversite En Yenilikçi ilk 50 Üniversite arasında

Zirve Üniversite En Yenilikçi ilk 50 Üniversite arasında

TÜBİTAK tarafından, üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralandığı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2015 yılı sıralaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından TÜBİTAK’ta düzenlenen basın toplantısında açıklandı. Kurulduğu günden bu yana gelişmeye ve adından söz ettirmeye devam eden Zirve Üniversitesi ilk 50 üniversite arasında kendine yer buldu.

 

Endeks, üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre sıralayarak, üniversiteler arası girişimcilik ve yenilikçilik odaklı rekabetin artmasına böylelikle girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlıyor.
Endeks ile üniversiteler, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme boyutları altında 23 göstergeye göre sıralanıyor. Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi”, bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliği, fikri mülkiyet havuzu, işbirliği ve etkileşim, girişimcilik ve yenilikçilik kültürü ile ekonomik katkı ve ticarileşme olmak üzere toplam 5 boyuttan oluşuyor.

 

Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Taner Nakıboğlu, “2009 yılında kurulan Zirve Üniversitesi başta Mütevelli Heyet Üyelerimiz, çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve gönül verenlerin destekleriyle başarılarını yıldan yıla  arttırmaktadır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” sıralamasında  Üniversitemiz tüm üniversiteler arasında ilk 50’ye girmiş bulunmaktadır. Hedefimiz önümüzdeki  dönemlerde de daha yukarlardaki bir başarıyı yakalamaktır. Bu Başarımızdan dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” açıklamasında bulundu.

 

Her yıl gelişmeye devam ediyoruz diyen Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, “ Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri gerçekleştirmek üniversitelerin fiziki ve teknolojik altyapısıyla mümkündür. Zirve Üniversitesi olarak teorik eğitimin yanında Pratik eğitimi de kurmuş olduğumuz laboratuvarlarımızda veriyoruz. Öğrencilerimiz akademisyen arkadaşlarımızla bir araya gelerek buralarda çalışma imkanı buluyor. TÜBİTAK’ın açıklamış olduğu sıralamaya göre ilk 50 içinde yer almamız genç bir üniversite olmamıza rağmen doğru işler yaptığımızın bir göstergesi. İleriki yıllarda ilk 10 arasına girmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co