Zaman Geçiyor !…

Zaman Geçiyor !…

Zaman Geçiyor !…

Her şeyin bir zamanı, yapılması gereken bir günü vardır..

Su misali insan ömrü akıp gidiyor !

Seçilmiş olanlarında : Koltukta oturma süresi her geçen gün geriye sayıyor..

Bugün var: içinde yaşıyoruz !.. Yarın: Ya yarın !.. ne olacağımız belli değil, onun için zaman geçip gidiyor.. bir şey yapacaksanız bugün yapın yarına bırakmayın !..

Kahramanmaraş halkı belediye başkanlarımızdan hızlı hizmetler bekliyor..

Kısır çekişme ve bir Örnek:

2002 de Ak parti : 17 bin km. duble yol yapacağım diye iktidara geldi.. Ak Parti ve dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan:” Ferhat gibi dağları deldi, söylediği yolun fazlasını yaptı, Kahramanmaraş hariç ..!..” bu başbakanın kabahatı değil bizim anlamsız isteklerimiz ve sürekli şikayetlerimiz ! sonucu böyle oldu..

Peki: Kahramanmaraş Göksun- Kayseri yolu- Kahramanmaraş Gaziantep yolu, Kahramanmaraş Adana yolu !

İşin uzmanı bir proje çizdi ..

Türkiye de duble yolların yapılması ve temel atma törenleri var.. Kahramanmaraş il özel idaresinden Kahramanmaraş Göksun yolunun yapılması için para aktarımı yapılarak Kültür de temel atma töreni yapıldı..yıl 2002

Sonra : dönemin Tekir Belediye Başkanı Yüksel Horasan , başbakanın otobüsünün önüne yatarak güzergah değişimi için çalışma yapılmasını istedi.. başbakan Erdoğan kabul etti, olan Kahramanmaraş’a oldu.. 10 yıl uçup gitti..

Türkiye de duble yollar, tüneller, viyadükler yapılmayan yer kalmadı.. taki geçen seneye kadar Kahramanmaraş kısır döngü ile uğraştı durdu.. sürekli şikayet , yapılanı beğenmeme..!

Ora olmaz burası olacak: Burası olmaz ! şurası olacak sözleri ile Kahramanmaraş günlerini geçirerek 10 yılımız boşa gitti..

Adana yolundaki bir çırçır ön kısmını istimlak edemediğimiz için 12 yıldan beri bu yolu tamamlayamadık..

Gaziantep yolundaki istimlak meselesini çözemediğimiz için 30 yıldan beri bu yolu tamamlayamadık..

Yanlış okumadınız 30 yıl çünkü Gaziantep Kahramanmaraş yoluna ANAP zamanında Merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal zamanında başlandı..

Buradan şuraya varmak istiyorum:

Zaman geçiyor, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve diğer ilçe başkanlarımız büyükşehir ile el ele vererek Kahramanmaraş’ı uçurmasını bekliyoruz.. bugün birlik olma zamanı, birlikte hizmet verme zamanı !..

Çok kısa örnek olarak verdiğim: Duble yol meselesi gibi zaman akıp gidiyor.. zamanı geri çevirmek mümkün değil, Nisan, Mayıs , Haziran, Temmuz , Ağusots ve buyurun Eylül ayına geldik.. yapılan ne var ?… kocaman bir hiç !..

Yani 6 ay geride kaldı: Belediye başkanlarımızdan ciddi porjeler görmek istiyoruz..

Ilıca- Göksun, Afşin, Elbistan, Ekinözü , Türkoğlu , Pazarcık ve Kahramanmaraş Merkez arıtma tesislerinin temelleri atılmalı.. en acil proje bu olmalı !..

Aksu çayı öldüm (!) , diyor.. Ceyhan Nehri ise zehirlenmiş baygın halde yatıyor !..

Baraj göllerimizde çevre felaketi yaşanıyor !..

Kentsel dönüşüm başlaması gerekli yapılan bir tek işlem yok..

Kahramanmaraş’ın yeni imar planı yapılması gerekiyor çalışma yok..

5000 binlik haritaların çıkarılması gerekiyor yapan yok..

Kahramanmaraş- Ekinözü – Elbistan Yoluna temel atılması gerekiyor ama çalışma ne aşamaya geldiğinden kimsenin haberi yok..

Necati Okay başkanın Kahramanmaraş Çağlayancerit – Adıyaman yol çalışması projesi devam ediyor.. ne zaman başlanacak bilemiyoruz..

Kahramanmaraş’ın Ulaşımdan- Kentsel dönüşüme, Turizmden- Kültür’e yüzlerce çözülmesi gereken meselesi var ama geçen süre içinde ciddi bir adım göremedik..

Belediye başkanlarının tümüne sesleniyorum 6 ayınız gitti geri gelmeyecek artık bir adım atın bir temel atın ciddi bir proje görelim..

Ortak akıl ve akil insanların görüşleri doğrultusunda Kahramanmaraş’ın öncelikli projelerini ortaya koymamız gerekiyor..

Kahramanmaraşlı proje bekliyor !

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co