Zabunoğlu Otomotiv çalışanlarından kan bağışı

Zabunoğlu Otomotiv çalışanlarından kan bağışı

Peugeot Kahramanmaraş Bayi Zabunoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu, kan bağışında bulunma ve Kızılay’a destek olma kararı aldı. Yönetim Kurulunun aldığı karar sonrası Kızılay Kahramanmaraş Şubesi Zabunoğlu Otomotiv’e gelerek kan bağışında bulunan personeller ve ziyaretçilerden kan aldı.

Zabunoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Zabun, Genel Müdürü Mustafa Zabun, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zabun ve çalışanlar gönüllü olarak kan bağışında bulundu.

pejo kan bagısı (4)

Zabunoğlu yöneticilerinin yanı sıra Zabunoğlu Otomotiv’e gelen müşteriler ve ziyaretçilerde kan bağışında bulundular. Sabahın erken saatlerinde başlayan kan bağışına yoğun bir ilgi olurken, kampanyaya destek olan Zabunoğlu personelleri Kan vermenin, insan sağlığı üzerinde ciddi faydaları bulunmaktadır. Bir taraftan kan vererek kendi sağlığımızı korurken, diğer taraftan hiç tanımadığımız kişilerinde sağlığına katkıda bulunuyor, canına can katıyoruz, herkesi kan vermeye davet ediyoruz” dedi.

Zabunoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Zabun ise yaptığı açıklamada; “Sosyal Sorumluluk projelerimiz kapsamında altı ayda bir burada kan bağışında bulunmanın huzurunu yaşıyoruz. Kızılay’ımıza destek oluyoruz. Hem de verilecek kanlarla bir hayat kurtarmanın sevincini yaşıyoruz. Personellerimiz ve ve gelen müşterilerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Kan bağışında bulunmak isteyen Vatandaşlarımız 18-65 yaş aralığında 50 kg üstünde her birey Türk Kızılayı’nın ülke genelinde bulunan 17 Bölge Kan Merkezine, 64 Kan Bağışı Merkezine ve gezici kan bağışı ekiplerine kan bağışı için başvurabilir” dedi.

pejo kan bagısı (3)

Zabun; “Kan Bağışında bulunmanın sağlık açısından da faydalarının olduğu belirtiliyor. Kan verince, kan yapan doku ve organlar uyarılarak, yeni kan yapmaya sevk edilir; böylece kan hücreleriniz yenilenmiş olur. Düzenli kan veren kişinin, kalp krizi geçirme riskinin azaldığı yönünde araştırmaların olduğu belirtiliyor. Özellikle bacaklarda olmak üzere damar hastalıklarını engellediği, bazı komplikasyonları önleyebileceği belirtiliyor. Karaciğer, akciğer, kalın bağırsak gibi bazı kanserlerin gelişme riskini azalttığı belirtiliyor. Kan kolesterol, trigliserid, şeker ve üre, kreatinin, ürik asit gibi metabolit düzeylerinin normalleşmesine olumlu etkisi olduğu, böylece metabolik hastalıkların da kontrol altında tutulmasına yardımcı olabileceği ileri sürülmektedir. Bir ünite kan bağışı ile birkaç hastaya yardım etme düşüncesi, insanı mutlu eder, psikolojik olarak rahatlatır. Kendi ihtiyacı olduğunda da kan bağışlayacak gönüllerin olacağına ümidi artar. Gördüğünüz gibi sağlık açısından bir çok faydası da bulunan kan vermenin, bir çok hayatı da kurtardığını biliyoruz. Ben Zabunoğlu Otomotiv Yöneticisi olarak başta müşterilerimiz olmak üzere, Personellerime ve buraya gelerek kan bu hayırlı işe vesile olan Kızılay ekibine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Zabun; “Bu tür bağış kampanyaları herkes örnek olmalı. Herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co