Zabun; “Çanakkale zaferi, Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır”

Zabun; “Çanakkale zaferi, Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır”

Zabun; “Çanakkale zaferi, Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Serdar Zabun Çanakakle şehitlerini anma günü öncesinde bir mesaj yayınları. Zabun mesajında, Çanakkale zaferi, türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır. Çanakkale zaferi, yüzyıllar sonra bile onur ve ibretle okunacak bir şiirdir”dedi.

zabun1

Zabun mesajında şunları belirtti; “ I. Dünya Savaşı sırasında Gelibolu Yarımadası’nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan bu mücadele, milletimizin destansı zaferiyle sonuçlanarak yüzyıllar sonra bile onur ve ibretle okunacak bir şiirdir.  Bin yıldır bu topraklarda destanlar yazan, Çanakkale’de şehit düşen atasıyla gururlanan, vatan denildiğinde göğsünü siper eden Yüce Türk Milleti, yüreğinde Allah aşkıyla, Peygamber sevgisiyle, bugün de, yarın da destan yazmaya, istiklal ve istikbal uğrunda bir ölüp bin dirilmeye devam devam edecektir.

Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti milletiyle birlikte büyük, güçlü ve bölünmezdir. Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.

Atalarımızın bize mirası, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılında, 1915 Çanakkale Köprüsü için atılacak olan temel, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarına kurulan bir köprünün temelidir” dedi.

Zabun; “Milletimizin bu onur gününü kutluyor, adıyla gururlandığımız Çanakkale şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi şükran ve rahmetle yad ediyorum” dedi.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co