Yüzsüzlüğün bu kadarına pes

Yüzsüzlüğün bu kadarına pes

Davet adabı ve uyulması gereken kurallar üzerine : Serdar Erdoğanyılmaz ağabeyimiz sık sık yazar o yazdığı için bizim o konuya enine boyuna girmemiz doğru olmaz..

Ancak : Davet adabını, davette gitme, nasıl oturulacağını ve nasıl kalkınacağını bizim öğrenmemiz için daha üç-beş fırın ekmek yememiz gerekiyor..

A partisi üyeleri ile bir araya gelmek için bir yemek düzenliyor, onu da cep telefonlarına mesaj olarak atıyor, 100 kişiye mesaj attık bu kadar üyem gelir diyor,  bunu duyan yüzsüzler üyelerden önce koşup gidip o salonu dolduruyor, üyeler ayakta kalıyor : insana yüzsüzlüğün bu kadarına pes dedirtiyor..

Yada bir başka pes dediren olay ise : Çağırılan kişi yanına iki – üç arkadaşını da alıp gidiyor, yemek yapılan planlamanın çok üzerine çıkıyor, ev sahibi zor durumda kalıyor.. yemeğin verildiği lokanta sahibi zor durumda kalıyor, herkes mutlu olması gerekirken üç beş yüzsüzün yüzünden huzursuz oluyor..

Son günlerin yeni modası : Belediye Başkan adaylarımız bir toplantı yapacakları zaman internet üzerinden mail atıyorlar..

Bizde 7/24 saat  bilgisayara bakamadığımız için bir bakıyoruz, bir toplantı varmış saati ve zamanı geçmiş, sonra a belediye başkan adayımız, ya biz basın toplantısı düzenledik niye gelmediniz, diye bize sitem ediyor..

Bende diyorum ki : Ben e- mail çağırıldığım hiçbir toplantıya gitmiyorum.. saatinden önce görsem bile gitmiyorum.. bir telefonu maliyeti nedir ki ?

Buradan tüm gazeteci arkadaşlarıma sesleniyorum: e-mail ile çağırdığınız, veya telefonuza mesaj olarak gelen toplantılara gitmeyin,…

Basın değerini ve ağırlığını koruyalım, çağırılan yere erinmeyelim, “Gelseniz de olur !, gelmeseniz de olur ! bağımından gelen e-maillere lütfen gitmeyin”

Bir telefon edemeyecek kadar aciz iseniz.. o toplantıyı yapmanızın da çok anlamı yoktur,

Siyasetin neşesi yok

Nasıl olsun ki : herkes içine kapandı, kapalı politika izliyor.. sen beni görme !,.. Ben seni görmem !.. politikası ile gayet güzel devam ediyoruz..

Kimse projeden, işten söz etmiyor, herkes çarşı geziyor, el sıkıyor ve oy istiyor, vatandaş ise bakıyor.. plan yok, proje yok, yapacağı bir ciddi işte yok..

Allah var adaylarımızın birinin azından ,”ben yerli malı uçak yapacağım, yada otomobil yapacağım,” demedi.. demezlerde bunlar sanayi bakanlığına değil belediye başkanlığına adaylar.. uçak fabrikası da yapmayacaklar, otomobil fabrikası da yapmayacaklar..

Adaylarımızın hiç biri : Ben gemi yapacağım demiyor, hiç biri telefon santralı kuracağım demiyor, uzaya Kahramanmaraş A haberleşme uydusu- füzesi göndereceğim de demiyor,” diyemezler çünkü bunlar Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adayı değiller.. bizim belediye başkan adaylarımız..

Özellikle Onikişubat ve Dulkadiroğlu Belediye başkanlığına talip olan belediye başkan adaylarımız , ortaya bir proje koymalarını bekliyoruz..

Bugün Ak Partinin, CHP ve MHP ‘nin ilçe belediye başkan adayları , Büyükşehir Belediye Başkan adayları belli, bu adaylarımız iki ilçe ve büyükşehir belediye başkan adayları ortaya çıkıp proje koymaları gerekiyor..

Necati Okay: İlçe merkezi ve meydanı kuracağım demişti, sanıyorum projesi hazırlanıyor, peki diğer partilerin adaylarının bir projesi var mı ? : Yoksa Selam söyle o yara, oyları göndersin bizden yana mı ? diyorlar !.. bunu öğrenip Kahramanmaraş’ın bu konuları tartışıyor olması gerekiyor..

Bugün iki ayın yani 59 günün altına düşüyor seçim sürecinde ses yok.. görüntüde yok..sesiz bir ortam ve boş geçen günler , oysa Kahramanmaraşlı proje görmek istiyor kim ne yapacaksa varsa bir projesi ortaya koyun !..

Sözün Özü: Yüzsüzler mi ? siyasileri bıktırdı, yoksa onların neşesi mi yok, bilemiyorum ama siyasette neşe yok, tat yok, yüzsüzler için öyle ciddi parti yemekleri de yok bugünlerde..

Projeli günlerde buluşmak dileği ile

İyi günler..
30 Ocak 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co