Yüreğimiz yandı!

Yüreğimiz yandı!

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük

Yüreğimiz yandı!

KAHRAMANMARAŞ- Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük ,” Siirt’ten yüreklerimizi parçalayan bir haberi geldi. Siirt-Pervari karayolunda askeri aracın geçisi sırasında patlama oldu. Patlamada 8 askerimiz şehit oldu. Olay yerinden gelen bilgilere göre biri de Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinden Ömer Erüstün kardeşimiz olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyorum,” dedi.

Yüreğimiz yandı! 8 askerimiz şehit oldu… terör örgütlerini ve terörü bir kere daha lanetliyorum şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.. biz biliyoruz ki onların mekanı cennet diyen KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, şehit ailelerine taziye mesajı yayınladı.

SİİRT’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK’lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı, olayda 8 asker şehit oldu, haberi ile bir kere daha yüreklerinin yandığını ifade eden Başkan Kemal Karaküçük: “ Ülkemizin kalkınmasını, ekonomisinin büyümesini, Güneydoğu’ya yatırım gelmesini istemeyen güçlerin desteklediği terör belası, Anne, Baba, Kardeş, dost herkesin yüreğini yakmaya devam ediyor, ülkemiz bu terör belasından kurtulması gerekiyor.

Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımız teröre karşı tek yumruk olmalıyız, inşallah bu son olur, artık şehit haberi gelsin istemiyorum, STK bu konuda seslenirin yükseltmeli ve terörü hep birlikte yok etmeliyiz,”

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum..

Teröre lanet

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlarımız, Cumhurbaşkanımız teröre bir kere daha lanet diyerek şehit ailelerine başsalğı dilediler..

Başbakan Ahmet Davutoğlu : Şirvan ve Pervari ilçelerine giriş ve çıkışlar kapatılırken, Siirt çıkışından da bu yöne gidişlere izin verilmiyor. Siirt 3’üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı’ndan bölgeye Sikorsky helikopterlerle komandolar indirildi. Kobra helikopterler bölgeye sevk edildi. Bombalı saldırıda şehit olan askerlerden 2’sinin rütbeli, 6’sının da er olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Akar ve Siirt Valisi Tutulmaz’dan bilgi aldı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz’ı telefonla arayarak, sekiz askerimizin şehit düştüğü terör saldırısına ilişkin bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında askeri aracın, teröristler tarafından daha önce yol kenarına yerleştirilmiş patlayıcının infilak ettirilmesi neticesinde 8 askerin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyan Erdoğan, saldırıyla ilgili olarak yetkililerden bilgi alma çerçevesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve Siirt Valisi Tutulmaz ile de görüştü. Şehit askerlere Allah’tan rahmet, TSK camiası başta olmak üzere tüm milletimize başsağlığı dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yaralı asker için de acil şifa temennisinde bulunduğu kaydedildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co