Yüreği Maraş diyen yanan gitsin !..

Yüreği Maraş diyen yanan gitsin !..

Biraz sert mi olacak bilemiyorum!..

Partilerimizde güzel insanları aday olarak görmek istiyoruz!..

Evi – iş yeri Maraş’ta olan Yüreği Maraş sevdası ile yananları aday olarak görmek istiyoruz.

4 yıldan beri yazıyoruz: Kahramanmaraşlı Sabah- Akşam Ankara ve İstanbul Uçak seferi istiyor diye: bir metre bile bir yol alamadık.

Geçen yıl Gaziantep- Adana havaalanı yolunda kaç Maraşlı daha ölecek “ diye geçen yıl yazmıştım. Ak Parti Gurup başkan vekili Mahir Ünal Bey çok ağır buldu yazımızı sonra mücadele etti. Ankara Uçağı gece saat 01 00 veya 02 00 de Kahramanmaraş’a geliyordu, sonra saat 06 00 da geri Ankara’ya dönüyordu çok güzel olmuştu.

Çok güzel doluluk yakalamıştı.

Sık sık iptal etmeler, gece yarısı yolcuları Adana ve Gaziantep zorunlu uçurmaları, yoldaki rezaletler. İptaller sebebi ile THY her zamanki numarasını yaptı. Bizi yendi.

Mahir Ünal beyi alkışladığımız yazılarda yazdım üst üste, elimizden gelen desteği verdik. Ancak THY her zaman ki oyununu oynayarak uçak seferini iptal etti.

Bilemiyorum: Belki Mahir Ünal beyin gücü buraya kadar yetti, belki diğer vekillerden destek görememiş de olabilir. Görse belki sonuç bu olmayacaktı.

Sözüm: Mahir Ünal beyin haricindeki 7 milletvekilimize, Ankara’dan, Kahramanmaraş’a gelmek için Adana ve Gaziantep uçağına bindiğinizde yüzünüz kızarmıyorsa; buyurun gelin yeniden aday olun bizde size oy verelim.

Maraş sahipsiz bir şehir!

Eski vekillerden kaç tanesi bu şehir de yaşıyor bir bakın bakalım!

Vekillik bittiği gün kıyak emeklilik başlıyor ver elini Bodrum, Kuşadası, Antalya!..

Neyse biz konumuza dönelim:

Gaziantep’e günlük karşılıklı 24 uçak seferi varken, Kahramanmaraş’a Haftanın üç günü ölü saatte Ankara, yine ölü saatte 7 gün İstanbul seferi konması: Kahramanmaraşlıları Gaziantep’e mahkum ediyor. Adana’ya yönlendiriyor yada otobüsle gidersiniz dedirtiyor.

15 gün önce İstanbul’dan Gaziantep’e geldik, 31 kişi biz vardık gurup olarak, benim tanıdığım sanayici ve iş adamı olarak en az bir 20 kişi vardı bildiğim. Bir uçakta 50 Kahramanmaraş yolcusu olduğunu düşünürsek günlük en az 10 sefer var Gaziantep ve Adana dan ne kadar Kahramanmaraşlı yolcu yapar. Tüm bunları göremezsek, senede bir iki sefer Kahramanmaraş’a gelerek vekillikte yapılmaz, Kahramanmaraşlının derdine çare de olunmaz.

Adama sormazlar mı hiç? Sen ömründe kaç defa Maraş’a geldin?

Bir adayımız: “Bilgi ve Tercümesinin bu şehir için harcayacakmış” mış mış, seni hacı leylek mi getirdi bilemiyorum ama sayın aday bunca senedir neredeydin?

Başka şehirlerde bilgimi topluyordun da bugün karşımıza çıktın?

Geçende yazdım: İthal aday istemiyoruz.

Yüreği Maraş Sevdası İle Yanan Aday istiyoruz.

Evi: Maraş’ta olacak, iş yeri Maraş’ta olacak, yatırımı Maraş’ta olacak.

Sırtımıza basarak 25. Dönem milletvekili olduktan sonra: Bodurum da, Kuş adasında yazlığında otelinde tatil yapmayacak. Biz böyle vekil adayı istemiyoruz.

Buradan Ak Parti, MHP ve CHP yönetimine sesleniyorum:

Kahramanmaraşlılar olarak biz İthal aday istemiyoruz, lütfen önümüze ithal aday koymayın, koyarsanız ben oy vermem!..

Şöyle: 1950 den beri vekil adaylarımızı iyi bilirim..

Yerlisini de bilirim, ithal geleni de bilirim.

İsimlerin unuttuk, üzerine biç çizik çektik bunun için bugünlerde

Kahramanmaraşlılar Engin Nurşani dinliyorlar

Engin Nurşani söylediği gibi:

“Yalanla yeminle nara yaktığım

Sözlerini bile bile unuttum

Usanmazdım saatlerce baktığım

Gözlerini bile bile unuttum

Unuttum adina bir çizik çektim, mesele de burada biz yüzlerce vekilin adına çizik çektik.

Bizim ithal aday adayları: “ömründe hiçbir şey görmemiş Maraşlılara “bilgi ve tecrübelerini aktarmak için gelmişler. sevsinler sizi…

Bizim yerli adayımız olsun: Çoban Mehmet olsun!

Hiç olmazsa o bizden biri derdimize çare olur.

Çoban Mehmet Olmazsa da: Mahmut Arıkan, Serdar Erdoğanyılmaz, Cengiz Onaran, Ali Özdemir, Mustafa Saylak, Emre Kazancı, Mustafa Bastırmacı, olsun bizden olsun.

Sözün özü: İthal vekil adaylarına diyorum ki: Unuttum adına bir çizik çektim /Yüreğime kazdım senin adini / Ben almadım alan alsın tadını / Terk eyledim en sevdiğim kadını

Yüzlerini bile bile unuttum / Unuttum adına bir çizik çektim

İyi günler…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co