Yüce; “Milli seferberlik ruhu, işverenin yükünü hafifletecek”

Yüce; “Milli seferberlik ruhu, işverenin yükünü hafifletecek”

Kahramanmaraş Çalışma ve İŞKUR il müdürü Ali Yüce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu seferberlik çağrısının işverenin yükünü hafifleteceğini söyledi.

Seferberlik ruhuyla hazırlanan projeler hakkında bilgiler veren Yüce: “Ülkemizin içinde bulunduğu terör kıskacı siyasi ekonomik baskılar ve benzeri olumsuzluklardan dolayı ülke genelinde bir seferberlik başladı. Bizde bu seferlik çağrısında en önlerde olacağız” dedi.

“Ulaşılamayana Ulaşacağız”

Toplumun ulaşılmayan kesimlerine ulaşmayı hedeflediklerini belirten Yüce konuşmasını şöyle sürdürdü: “ İşbaşı eğitim programımızın işverenlere ve iş arayanlara duyurarak Kahramanmaraş’ta 15.000’in üzerinde iş yeri var bu işbaşı eğitim programı kapsamında herkes bir işçi alsa 15 bin eder. Herkes 2 işçi alsa 30 bin eder. Ben samimi söylüyorum işsizlik olduğuna inanmıyorum. İşsizlikten çok iş beğenmeme var.  Tekstil fabrikalarına şuanda ki talepleri karşılayamıyoruz. Hiç kimse fabrikada vardiyalı işte çalışmak istemiyor. Belediyenin park bahçe,  temizlik, güvenlik, sekreterlik, hastanelerde hasta kayıt kabul görevlisi, gibi işleri yapmak istiyorlar. Bu kapsamda biz bir program yaptık arkadaşlarım artık toplumun her kesimine bu ana kadar iş kura yolu düşmeyen veya kendisine uygun iş bulmakta zorlanan tüm kesimleri ulaşarak elimizden geldiği kadar istihdamı artırma yönünde projeler geliştiriyoruz. Bu kapsamda ticaret ve Sanayi odasına gerek işverenlerimizin gerek işçilerimizin ayağına hizmet götürme noktasında irtibat noktası açtık üniversitemizin içinde irtibat noktası var. Önümüzdeki günlerde cuma namazı çıkışlarında camilerin önünde, Büyük alışveriş merkezilerinde, Büyükşehir Belediyesi’nde, Dulkadiroğlu Belediyesi’nde, 12 Şubat Belediyesi’nde, işlek caddelerde, parklarda il Özel idare önünde ve eski SGK binasının önlerini belirledik. Oralarda Stant açacağız burada İŞKUR’un işlemleri ile ilgili vatandaşa bilgi vereceğiz. Açık işlerimizden bahsedeceğim onlara açtığımız kuşlara yönlendirecek iş verin danışmanlığı yapacağız. İşverenlerin bize İşçileri kendi buluyorlar bizim önerdiğiniz kişileri de almak zorunda değiller. İş hayatlarımızda işverenlerle mutabık kalarak kendi nerede arayarak, işverenlerle bizi muhatap edip protokole imza atlamaları halinde çok ciddi bir proje bize ciddi bir katkı sağlamış oluyoruz.”

“Hedeflerimize Ulaşacağız”

Herkesin nasıl bir aile hekimi varsa bir iş ve meslek danışmanı olduğunu vurgulayan Yüce şunları söyledi: “Hava şartları da müsait olduğu zaman mevsimsel olarak daha da hızlandıracağız. İnşallah yine bunun yanında önümüzdeki günlerde biliyorsunuz hükümetimizin ekonomik kalkınma programları çerçevesinde ekran korkuyorsun kurulu İŞKUR aracılığı ile 500.000 civarında bir istihdam paketi açıkladı. Bu kapsamda da resmi kurumlarımızda gerek belediyelere, gerek milli eğitime, gerekse ağaçlandırma çalışmalarında kullanmak üzere Orman Bölge müdürlüğümüze tahsisat ödenek gelme durumu var. Bu projenin en önemli bileşeni ise toplumun ulaşılamayan kesimlerine ulaşmayı hedefliyoruz. Ticaret ve Sanayi odasına gerek işverenlerimizin gerek işçilerimizin ayağına hizmet götürme noktasında irtibat noktası açtık üniversitemizin içinde irtibat noktası önümüzdeki günlerde cuma namazı çıkışlarında camilerin önünde Büyük alışveriş merkezilerinde büyükşehir Belediyesi’nde Dulkadiroğlu Belediyesi’nde 12 Şubat Belediyesi’nde işlek caddelerde parklarda işte il Özel idaresi ve eski SGK binasının önündeki gibi işlek caddelerde noktalarda yerleri belirledik. Oralarda Stant açacağız.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co