Yolsuzluklar kadar bizi ters yatırdı

Yolsuzluklar kadar bizi ters yatırdı

Yolsuzluk kadar

Bizi ters yatırdı..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bakanları açıklarken öksürük tutunca sutu.. biraz sonra yeniden açıklamaya başladı..

Kahramanmaraşlılar olarak bizler yeni kabinede: Mahir Ünal, Nevzat Pakdil, Mehmet Sağlam , Dr.Yıldırım Ramazanoğlu bakan olarak görmek istiyorduk..

Hatta dün Mahir Ünal’ın ismi bakan olarak internet haber sitelerine düşmesi ve Nevzat Pakdil’in de aday gösterileceği yolunda çıkan haberler herkesi heyecanlandırdı..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni yüzleri taktim etmesi ve içinde Kahramanmaraşlı olmaması, “Yolsuzluk kadar, bizi ters yatırdı”

Yeni yüzler

Emrullah İşler: Ortadoğu konusunda uzman olarak biliniyor. Başbakan danışmanlığı döneminde Erdoğan’ın Arapça tercümanlığını yaptı, yakın çalışma ekibi içinde yer aldı.

Ayşenur İslam: Kabinede yer almasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de etkisi oldu. Bürokratlığı sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ile birlikte çalıştı. Sosyal politikalar konusunda uzman olan bir akademisyen.

Nihat Zeybekci: Erdoğan, yaz tatillierini birlikte geçirdiği yakın arkadaşlarından biri. Denizli eski belediye başkanı.

Efkan Ala: Diyarbakır valiliğiğinin ardından Başbakanlık Müsteşarlığı’nda yıldızı parladı. Erdoğan’a yakınılığıyla “Bakanlar üstü müsteşar” olarak görüldü. Bürokrasideki hakimiyeti ile tanınıyor. Rüşvet operasyonunun sonrası yapılan görev değişikliklerinin arkasındaki kilit isim.

İdris Güllüce: Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yakın ekibindeydi. Tuzla Belediye Başkanlığı yaptı.

Mevlüt Çavuşoğlu: AK Parti’nin dış dünya ile ilişkilerini yürüten en önemli isimlerden biri. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı’na seçilen ilk Türk vekil oldu.

Fikri Işık:  Eğitimci kökenli. Nabi Avcı Milli Eğitim Bakanı olunca TBMM Milli Eğitim   Komisyonu Başkanlığı’na getirildi.

Lütfi Elvan: DPT kökenli. Bir dönem Erdoğan’ın partide danışmanlığını yürüttü. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki çalışmaları ve uzlaşmacı kimliği ile takdir toplayan bir isim.

Akif Çağatay Kılıç, Almanya’nın Ziegen şehrinde doğdu. Üniversite eğitimini İngiltere’de University of Hertfordshire’da tamamladı. Erdoğan’a yakın isimlerden Cüneyd Zapsu’nun danışmanlığından sonra Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı’na getirildi. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca’sıyla Erdoğan’ın tercümanlığını yaptı. 8 yıl boyunca Erdoğan’ın karakutusu olarak kapalı görüşmelerin tanığı oldu. Eski CHP Samsun Milletvekili İlyas Kılıç’ın torunu.

ADAYLARIN YERİNE GELENLER

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, adaylığı nedeniyle Sadullah Ergin’den boşalan Adalet Bakanlığı’na kaydırıldı. Bozdağ’ın yerine ise Erdoğan’ın eski danışmanı ve Ankara Milletvekli Emrullah İşler getirildi.

Belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın yerine Ulaştırma Bakanlığı’na, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan;

Fatma Şahin’in yerine Aile Bakanlığı’na Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam atandı.

TAKDİRLE GİDENLER

Operasyonda adı geçen AB Bakanı Egemen Bağış’ın yerine ise Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu getirildi. Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün yerine Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yerine de Akif Çağatay Kılıç görevlendirildi.

Yani Mahir Ünal, Nevzat Pakdil, Dr. Yıldırım Ramazanoğlu, Sevde Bayazıt Kaçar bakan olamaz mıydı ?

Başbakanımız böyle kabul demişler , haydi hayırlısı..

İyi günler..
26 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co