YOLDAKİ İŞARET

YOLDAKİ İŞARET

Hayat devam ediyor, ediyor ama her şey gibi o da doğacak, büyüyecek ve ölecek. Hayatı yok eden ise insanın kendisi olacak…

Yeni kitabımız Yoldaki İşaretler, Yazar Seyit Kutup ve aykırı ve sorgulayan gerçekten bir kutup insan, kitabın hemen başındaki takdim kısmında; “ Bugün insanlık bir cehennemin kenarında bulunmaktadır… Bu hal başının üstünde asılı duran yok oluş tehdidinden değildir… Bu, bir hastalık belirtidir ama hastalığın kendisi değildir. Gerçek sebep, insan hayatının, gölgesinde sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebileceği değerlerin iflas etmesidir…” şeklinde bana göre çok doğru bir tespit yapmış.

Tespitin arkasından değerlerin kayıp olduğu batılıların durumunu masaya yatırarak, batı dünyası ki, iflas noktasına varan tükenmişlikten sonra, kendi varlığını kendisine bile ikna edecek hiçbir şeyi kalmamıştır…” diyor.

Bakın değerli okurlar, dünyada değerleri olan ve ‘ hakkı’ savunlar vardır,  bir de hiçbir değeri olmayan ‘batılı’ savunanlar vardır.

Asrımız dâhilinde Marksizm çökmüş, şimdi kapitalizmin kalesi ve diğer bazı küçük batılı devletlerin yıkılışları engellenmeye çalışılıyor. Ne kadar çaba sarf ederlerse etsinler, değerleri olmayanlar bir gün mutlaka yıkılacaktır. Ancak hak gelmeden, batıl zail olmaz.

Bu arada İslam dünyası ise hakkı temsil etmede zayıf kalıyor, tek kanatlı kuş gibi olan Müslümanlar, Kuran’ı anlayıp, Kur’an-i bir hayat yaşamaları gerekiyor.

Bizim dinimiz ‘oku’ diyor, okumuyoruz. Okusaydık, okumanın hakkında verseydik bu güne kadar bilgi toplumu olup, teknoloji üretip, yeni buluşlara imza atardık.

Okusaydık, tüketim toplumu olmak yerine, dediğim gibi üretim yapıp, ihraç ürünlerimi çoğaltırdık. Okusaydık, birlik ve beraberliğimizi pekiştirirdik, terörle anılmazdık.

BATILILAR ÇIRPINIYOR

Batılılar ise kominizin yıkılmasından sonra,  kendilerine İslam’ı düşman seçtiler. Önce ılımlı İslam projesini devreye soktular. Çünkü biliyorlardı açıktan bir düşmanlık yapsalar başaramayacaklardı, haçlı zihniyet halen devam ediyor.

Şimdilerde İslam’ı terörle aynı yerde anarak, sevgi ve barış dini olan yüce dinimizi balçıklı sıvayıp karalamaya çalışıyorlar. IŞID bu projenin net ürünüdür bu net olarak görünüyor.

Sizin anlayacağınız batı karanlık bulutlar içinde, karanlık oyunlar oynarken, İslam dünyası da içine düştüğü cehalet çukurundan çıkmaya çalışıyor…

EFENDİMİZLE DİRİLECEĞİZ

Son yüz yılda İslam Dünyası ile Kur’an arasına perde çektiler. Karanlıklar içinde yavaş yavaş kendimize gelmeye çalışıyoruz, ancak küfrün oyunları sürüyor.

İşte Kutlu Doğum Haftası başlıyor, bu hafta daha iyi değerlendirilip, Kuran ile aramızdaki perdeyi kaldırmamız, tabir yerinde ise  Efendimizin dizinin dibine yeniden oturmamız gerekiyor. Bir sahabe nasıl O’nun güven ikliminde dirilmiş ise bizde yeniden bir diriliş için Efendimizin mesajlarını sahiplenmeliyiz.

Deniliyor ki, batı çöktükten sonra,  gelecek yıllar içinde dünyada bir Çin bir de Türk gücü ortaya çıkacak… Bu ön görüye katılırsınız veya katılmazsınız, her şeyin doğrusunu Allah bilir. Benim bildiğim bir şey var ki o da, yeniden kendi değerlerimize sahip çıkmalı. Çocuklarımızı İslami değerlerle yoğurmalıyız.

Özetle Nebi ve Kuran aşkı, bizim ilacımızdır.

Sevgi temelli, bir eğitim sistemini bekliyoruz.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co