Yine oyuna geldik !

Yine oyuna geldik !

Yine oyuna geldik !…

Elde bir fotoğraf var : Bunun çok iyi okuyamazsak yanlış yere gideriz..

Ölen kim ? .. Müslüman… Öldüren kim ? oda Müslüman , peki onlara göre : Müslüman kilosu kaç para ki ? bedava.. , evden kaçır çocukları , sonra  cinlsel olarak kullan ve Suriye ye ölüme gönder gitsin !.. bedava adam..

Son bir yıldan beri elimizde bazı bilgiler , belgeler ve söylemler vardı ama işin bu kadar vahim olduğunu bilmiyorduk..

PKK son 2,5 yıldan beri Beşer Esat’ın yanında yer alarak Özgür Suriye ordusuna karşı savaşıyor..bunu baştan beri biliyorduk..

Çözüm sürecinde silah bırakıp evine dönsün denildiği halde dönen olmamış , aksine Suriye de ölenlerin olduğunu duymuştuk..

Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu :” PKK kaçırdığı çocukları önce Beka da eğitiyor, kaçıp ailelerine dönmesin diye burada cinsel olarak kullanıyor, sonra ise Suriye de Özgür Suriye ordusuna karşı savaştırıyor..” açıklaması bomba gibi düştü..

Suriye Nüfusunun yüzde 90 ehli sünnet müslüman, geriye kalan yüzde 10’luk kesim ise gayri müslim , ne var ki yönetimde bunların elinde..

Özgür Suriye Ordusu ise : Müslümanların kurmuş oldukları bir ordu ve Müslüman halkın vatanı için savaşıyor.. işin garibi ölen Suriye askerleri Müslüman, öldüren Özgür Suriye ordusu Müslüman.. hep ölenler bizden onlardan ölen yok..

Hal böyle olunca : Güneydoğu da kaçırılan Çocuklar, önce beyinleri yıkanıyor, sonra ders verilerek bir terörist olarak yetiştiriliyor.. sonra eve kaçmalarını önlemek için cinsel olarak kızlı erkekli kullanılan çocukların ailelerine dönme yüzü de kalmayınca : Suriye Bekka kampında eğitim ve Suriye için savaşa giriyor ve boşu boşuna ölüp gidiyor..

Çözüm sürecini sabote edecek her şeyi yapmaya çalışan gurup

Gözü yaşlı , çocuklarının resmi ile ağlayan analar..

Suriye de çocuğunun öldü haberini alıp ağlayan analar ve mezarları bile olmayan yavruları için göz yaşı döken anneler..

Daha hayırı ve şeri bilmeyecek kadar küçük olan kız ve erkek çocuklarını dağa kaçıran PKK ve Annelerin feryatları..

Suriye de iç savaş’ta ölen PKK’lı olan çocuklar..

Tabi : Güneydoğu da Asker ve Polisin dağdan çekilmesi ile oluşturulan Esrar tarlaları ki bir çok kişinin iştahını kabartıyor..

İşin başına dönersek : Para – Para Suriye’ye satılan çocuklarının parası kimin cebine gidiyor.. Bunların eğitim masrafı var, bu örgüt de bunları Suriye bedava vermiyor , alınan para kimin cebine giriyor bunun görmek gerekir..

Türkiye gazetesinde bir kare resim: Aslında bu resim her şeyi anlatıyor. Temel mesele uyuşturucu , para , para .. ne vatan ne özel bölge : tüm hesaplar para üzerine ve Para da uyuşturucuda var.. para para.. dini imanı para..

PKK son dönemde Suriye’nin taşeronu olmaya soyundu.. bunun karşılığı ne kadar para ?..

Güneydoğu da : Esrarı ektiren, örgütü destekleyen Para baronları İstanbul da boğazda Trilyon dolarlık yalısını da viskisini yudumlarken : Taşeronlarına hep şunu söyletti: “Özel bölge, Ayrı devlet, Kürtistan “ gibi söylemlerle de hükümette ve millete ne oluyor bölünüyor muyuz ? sorusunu sordururken..

Olayların boyunu 10 santim de tutmayı her zaman istemişlerdir..

Bölgede terör diyeceksin insanları korkutarak batıya kaçıracaksın..

Kaçmayanların çocuklarını dağa çıkartarak, aileleri devlete millete düşman edeceksin..

Zorla terörist ilan edip, boşalan köylerde esrar ektirerek bir sonraki yıl için kasanın doldurmanın hesabını iyi yapacaksın ?..

Bu işin arkasındaki kişiler bölgede bağımsız devlet istemezler: Niye bağımsız bir devlet olursa : bu defa uyuşturucuya müsaade etmez sıkıntı çıkar böyle kaos ortamında aradan geçinmek çok daha hoş bedava bir iştir..

Barış sürecini zedeleyenler, Çocukları silahla kaçırıp dağ çıkaranlar. Ellerine silah vererek uyuşturucu ile beynini yıkayanlar, ceplerini doldurma telaşı içinde iken .. Gözü yaşlı anneler..

Elindeki kızının resmi ile Diyarbakır Büyükşehir belediyesi önünde oturan anneler..
sonra ne olacak : Diğer çocuklarımı kurtarayım diyerek aileler İstanbul veya İzmir, Adana, Mersin’ e göç edecekler ama burada da örgüt onları rahat bırakmayacak.. burada da onların çocuklarını daha çabuk kandırarak :Yüzü Maskeli polise taş atan çocuklar haline getireceklerdir.. bugüne kadar olduğu gibi…

Hep oyuna geliyoruz..

1960 ihtilali gibi

1980 darbesi gibi

Darbe girişimi, illerde olaylar çıkarma gibi.. küçük veya büyük olaylarla bizi hep oyuna gitiriyorlar.. Güneydoğu da kaçırılan Çocukların bugün Suriye de boşu boşuna öldüğü gibi..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co