Yine Gönlüm Hoş Değil

Yine Gönlüm Hoş Değil

Yine Gönlüm Hoş Değil

Seçimlere 24 saat kaldı, kalmasına kaldı da benim gönlüm: “yine gönlüm hoş değil,” içimde bir sıkıntı var 7 Haziran 2015 akşam saat 22 00 görür gibiyim..

Siyasi partilerin genel başkanları geldi gitti!..

Halkımız dinledi.. oy isteyenleri gördü ama yine de akıllanmadı gibi geliyor bana inşallah yanılırım diyede dua ediyorum..

Bir askerlik anımı anlatacağım: Pakistan Devlet Başkanı Merhum Ziya Ül Hak, Türkiye ziyarette bulunacak. Ankara Kara Harp Okullarında okuyan öğrencilerin de tatbikatını izleyecek, program aylar öncesinden belli !

Etimesut’a savaş düzeni aldık çadırları kurduk, sebebini hatırlamıyorum, Ziya Ül Hak’ın gelmesi 5 gün ertelendi..

Biz savaş düzeni, çadırların kurulması, bir ay çalışmıştık, 5 gün burada bekleyemi, yiyin için yatın emri ile komutanlar gitti, başımızda bir astsubay, bir teğmen kaldı..

Bizim asker, 5 gün öncesi de nöbet tuttuğunu , eğitim yaptığını hemen unutarak kısa süre sonra olmadık işler yapmaya başladı.

Öğle yemek yeniyor, bende dağın başından çadırlara bakıyorum, bölük dışarı çıktı, yat- kalk sürün yaptırılıyor, eğitim yoktu, ne oldu diye merak ederek telsizle çağırı yaptığımda bizim bölük komutanın habercisi, bölük komutanın geldiğinde yemek hanede yemekde verilen erikleri askerlerin bir birine attığını, birinde bölük komutanın başına değdiğini onun için eğitime başladığını söyledi.

Herkes askerlik yaptı : şartları bilir, ama bizim askerlerimiz 5 günde rahatlığı alışıp disiplini bozmuştu..!

Bizde : 27 Mayıs darbesini, 12 Eylül darbesini, Sincandan tankların yürümesini, Erzurum da bölge komutanın, dönemin başbakanı Necmettin Erbakan’a ettiği küfürleri unutu verdik..

İki kilo pirinç almak için: Çokobirliğin önünde sabaha kadar yattığımız günleri, bir paket sana yağı için günlerce kuyrukta beklediğimiz o günleri, bir paket sigara için km. uzayan kuyrukları, SSK kuyruklarını, ilaç kuyruklarını, Şeker ve Tüp kuyruklarını çok şabuk unuttuk..

Bir ders kitabı için yüz kitabcının kapısını çaldığımız o günleri, fakirlik ve yoksulluk günlerini, elektrik, su , telefon olmayan günleri, televizyon yayınının olmadığı o eski karanlık Türkiye günlerini çok hızlı bir şekilde unuttuk..

Şehir de üç-beş otomobil, 15 jep, bir düzine at arabası vardı, fakirlik , yokluk diz boyu, o eski karanlık günleri, eski Türkiye’yi çok hızlı unuttuk..

Ben askere gidinceye kadar : Uçak görmemiştim, resmini görmüştük, ama hava alanı görmemiştim, 1903-1918 yılları arasında Dünya da 3. Uçak yapan Türkiye , aklımızın erdiği 1970-2000 yılı arasında uçağa sadece zenginler yurt dışına giderken binerdi..

Hava alanı: İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana da vardı ! ya bugün Türkiye de 58 hava alanı ile THY ve özel uçak şirketleri ile dünyanın her yerine ulaşa biliyoruz, bu günleri nasıl unuttuk..

Eski Türkiye’in çilelerini yazmaya devam edersem, kitaplar yazılı , ancak benim son iki gün içinde gördüm halkımız bunları unutmuş görülüyor, rahatlık – miskinleştirmiş yeni maceranın habercisi gibi durduruyor..

Sabah geliyorum: Radyoda Muhsil Akarsu ve yine benim gönlüm hoş değil diyor..

Bugün dost yaralanmış

Yine gönlüm hoş değil

Her yanı parelenmiş

Yine gönlüm hoş değil

 

Dost hasreti zor imiş

Her dem ahu zar imiş

Dert adamı yer imiş

Yine gönlüm hoş değil

 

Akarsu’yum yansam da

Kül olup savrulsam da

Bazı bazı gülsem de

Yine gönlüm hoş değil..

Pazar günü sabah saat 08 00 dan akşam saat 17 00 kadar oy vereceksiniz, Eski Türkiye istiyorsanız ! siz bilirsiniz bir şey diyemem

Nükleer santral, uçak sanayi, otomobil sanayi, yerli uçak gemisi, hava alanları köprüler, uzay merkezi, çağdaş lider , İslam dünyasının ağabeyi bir Türkiye istiyorsanız, oyunuzu, buradaki adaylara bakmayın İstikrar’a verin, çocuklarınızın geleceğini verin, iyi düşünün Pazar gününe 24 saatten az zaman kaldı !.. iyi düşünün..

İyi günler.

Bu yazı için bir yorum yazın

“Yine Gönlüm Hoş Değil” için bir cevap

  1. İbrahim İNAL diyor ki:

    Gönlün hoş olsun. Gönüllerimizde hoş olur inşaalah, gönüllerin hoş olacağına inanıyorum..

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co