Yılmaz, “Cumhuriyetimizin 92.yılı kutlu olsun”

Yılmaz, “Cumhuriyetimizin 92.yılı kutlu olsun”

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rektör Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aziz bir neslin büyük mücadeleler neticesinde kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutladığımız bugün, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle daha parlak bir geleceğe yürümenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Cumhuriyetin ilanı, Milli Mücadele sonunda kazanılan, tarihte eşine az rastlanılan ve bağımsızlığın taçlandırıldığı en yüce zaferlerdendir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkumandanlığında aziz şehitlerimizin ve milletimizin büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmak hepimizin en önemli vazifesi ve sorumluluğudur. Millet olarak amacımız o günlerden bugünlere büyük zorluklarla taşıdığımız vatanımıza sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Ailesi adına Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor ve saygılar sunuyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co