Yeşilyöre Mahallesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Yeşilyöre Mahallesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi Yeşilyöre Mahallesinde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü, Yeşilyöre İmam Hatip Ortaokulu’nun öncülüğünde coşku dolu bir program gerçekleşti.

“El-Emin oluşu insanlığa en güzel örneklik teşkil etmiştir”

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç yaptığı konuşmada, “Sevgili Peygamberimiz oluşturduğu toplumun harcını sevgi, barış, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve güven üzerine inşa etmiştir. Ensar ile Muhacir arasında oluşturduğu kardeşlik ve yardımlaşma, bütün hayatı boyunca “el-Emin” oluşu insanlığa en güzel örneklik teşkil etmiştir. Bizleri de birlik, kardeşlik ve güven içerisinde yaşamaya ve böyle bir toplum oluşturmaya davet ederek şöyle buyurmuştur; Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. O’na hainlik etmez. O’na yalan söylemez, onu zor durumunda yüz üstü bırakmaz. Müslüman, diğer Müslümanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir, Mümin de insanların can ve malları konusunda kendisinden emin oldukları kimsedir. Bu vesile ile Kutlu Doğum Haftasının hayırlara vesile olması diliyorum” dedi.

Yeşilyöre Mahallesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı (1)

“Peygamber Efendimizin güzel ahlâkına, her zamankinden çok ihtiyacımız vardır”

Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bozdoğan, “Alemlere Rahmet olarak gönderilmiş, yaşantısıyla insanlığa örnek olan, yaratılmışların en hayırlısı, Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya teşrif buyurdukları Kutlu Doğum Haftası’na ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Hiç şüphesiz insanlığın giderek bireysel benliklerine, çıkar ve hazza dayanan bir hayata yöneldiği böyle bir ortamda, hayatımızı güzel değerlerle inşa edebilmek için Peygamber Efendimizin güzel ahlâkına, yol göstericiliğine her zamankinden çok ihtiyacımız vardır” dedi.

Yeşilyöre Mahallesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı (3)

“Birlik ve barış ve içinde yaşamanın gerekliliğini daha iyi anlamamızı sağlayan en güzel etkendir”

Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, “Kutlu Doğum Haftası; Sevgili Peygamberimizin gönülleri sevgiyle birleştiren çağrısına kulak vermemize; birlik, barış ve esenlik içinde yaşamanın gerekliliğini daha iyi anlamamızı sağlayan en güzel etkendir. Bu vesileyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin bu mübarek haftasını kutlar; mutluluk, hayır ve esenlikler getirmesini temenni ederek, bu kutlu haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” dedi. “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’e layık, güvenilir bir ümmet olmaktır”

Yeşilyöre Mahallesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı (4)

Yeşilyöre İmam Hatip Ortaokul Müdürü İsmail Açıkgöz, “Kutlu Doğum Haftasında, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’e layık, güvenilir bir ümmet olmaktır. Bunun temelinde de güvenilir bir mümin olmanın esasları yatmaktadır. Güven toplumunu oluşturmakta, güvenli mümin olmaktan geçmektedir. Bizler güvenilir müminler olursak, çevremizde de güven bekler, güven olgusunu dalga dalga toplumumuza yayılmasını sağlamış oluruz. Mutluluğun, huzurun, barışın ve kardeşliğin temelinde güven ve birlikte yaşama kültürü yatmaktadır. İslam dininin esasında güven, mümin de güvenilendir. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftanızı tebrik ediyor, Kutlu doğum Haftasının ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yeşilyöre Mahallesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı (5)

Siyer-i Nebi Yarışmasında derece alan öğrenciler ödüllendirildi

Arefe Güntürk, Bariş Can Bayar, Melike Çomruk, Zehra Daşkıran, Fatma Nur Sarı, Zekiye Basılgan, Hasret Evran, İbrahim Çetin, Ömer Çakır, Asiye Nur Bağcı, Mesude Bağcı, Hasan Kozan, Kader Zor, Mehri Nur Ayçiçek, Hayriye Çomak, Mehmet Suna, Zekiye Daşkıran ve Veli Ayçiçek Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yeşilyöre İmam Hatip Ortaokulu’nun organize ettiği Siyer-i Nebi yarışmasında derece olan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yeşilyöre Mahallesinde Kutlu Doğum Haftası Kutlandı (6)

Programa  Kahramanmaraş İl müftüsü Celal Sürgeç, Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bozdoğan, Yeşilyöre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail Açıkgöz, Zabıta Şube Müdürü Ökkeş Demirdöğen, Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi Daire Başkanı Hasan Balbaba, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye muhtarlar Daire Başkanı Adnan Alagöz, Türkoğlu Belediye Başkan Yardımcı Ahmet Nar, Avukat Erol Tansel, Zabıta Daire Başkanı Eyüp Karataş, Türkoğlu İşletme Şefi Metin İyik, Eczacı Ahmet Özkan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Tiyik, Mustafa Yılmaz, Mustafa Bardak, bölgede bulunan okul müdürleri ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co