Yeşilova’ya 49 Km’lik Yatırım

Yeşilova’ya 49 Km’lik Yatırım

   KASKİ Genel Müdürlüğü, Andırın İlçesi Yeşilova mahallesinin altyapı sorunlarına son vermek için mahalle genelinde içme suyu şebeke yenileme ve kanalizasyon hattı çalışması başlattı.

  KASKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç liderliğinde Kahramanmaraş’ın altyapısını sağlama alarak gelecekte oluşabilecek altyapı sorunlarının önüne geçmeye devam ediyor. Kuruluşundan itibaren il genelinde yaklaşık 3000 km içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı çalışmasını tamamlayarak işletmeye alan KASKİ, 2018 yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Andırın İlçesi Yeşilova Mahallesinde başlatılan içme suyu şebekesi ve kanalizasyon hattı çalışmalarıyla yılların sorunları son bulacak.

19 Km Kanalizasyon, 30 Km İçme Suyu Hattı

  Yeşilova Mahallesinin uzun yıllardır kullanılan ve ciddi miktarda kayıp kaçağın bulunduğu eski içme suyu şebekesi yenileniyor. Abone bağlantıları ile birlikte toplam 30 km içme suyu hattı yenilenecek. 50 ve 400 tonluk 2 adet içme suyu deposu yapılacak. Aynı zamanda scada sistemi ile kayıp kaçak oranı minimize edilecek.

  İçme suyu çalışmalarının yanında kanalizasyon altyapı sistemi bulunmayan mahalleye 19 km kanalizasyon hat döşemesi yapılarak mahallenin altyapısı uzun yıllar sağlama alınacak.

Muhtar Gök: “Yeşilova Tertemiz Bir Çehreye Kavuşuyor”

Yeşilova Mahalle Muhtarı Veysel Gök Mahallede yapılan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi: “Yeşilova Mahallesi Büyükşehir olmadan önce 30 yıllık belde belediyesiydi. Ancak mahallemiz yeterli hizmeti görememekte ve birçok hizmetten mahrum durumdaydık. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Mahallemiz için ne talebimiz olduysa bir bir yerine gelmeye başladı. Mahallemizin yolu, halı sahası derken bugün altyapı çalışmalarımız başladı. 50 yıllık içme suyu hatlarımız yenileniyor. Ve kanalizasyon altyapısı bulunmayan Yeşilova kanalizasyona kısacası tertemiz bir çehreye kavuşuyor” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co