“Yerli ürün üreterek milli olmalıyız”

“Yerli ürün üreterek milli olmalıyız”

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi:

“Yerli ürün üreterek milli olmalıyız”

KAHRAMANMARAŞ/ Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, Mado da düzenlediği basın toplantısında: “Yurt dışından ithal ettiğimiz ürünlerin fabrikasını kurarak yerli milli ürün üreterek milli olmalıyız” dedi.

Başkan Atıf Şirikçi: “Yeni hizmet binalarının açılışını, 8 Nisan Cuma günü, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun katılımıyla yeni yerinde hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

MÜSİAD Şube Başkanı Atıf Şirikçi, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi işadamlarının kurduğu bir dernek olan MÜSİAD’ın, bugün binlerce üyesi ile Türkiye’nin gücüne güç kattığını belirtti.

musiad (1)

Türkiye artık yerli üretim de yüzde yüzü yakalamak zorunda bu sebeple MÜSİAD olarak Türkiye hangi ürünleri ithal ediyor bunların hangileri Türkiye’in neresinde yapıla bilir bunun araştırmasını yapıyor. Önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile Kahramanmaraş’ta çeşitliği artırmak için bölgemize uygun ürünleri ortaya koyacağız” dedi.

Şirikci: Üreten, istihdam sağlayan, vatansever işadamlarını şemsiyesi altında bulunduran MÜSİAD’ın, iş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline geldiğini ifade eden Şirikçi, MÜSİAD’ın, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydetti.

Şirikçi, ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olan MÜSİAD’ın misyonunun, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı.

“TÜRKİYE’Yİ DAHA DA BÜYÜTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Sanayici ve işadamlarının, Türkiye’yi daha da büyütmek, kalkındırmak ve ekonomik güç haline getirmek için çalışmaya devam ettiğini belirten Şirikçi, “Sanayici ve işadamlarımız; yatırımlar yapıyor, fabrikalar açıyor, yeni istihdam alanları oluşturuyor. Bizler de MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanlığı olarak, sanayici ve işadamlarımızın, derneğimizden hak ettikleri hizmeti alabilmeleri için yoğun gayret içerisindeyiz. Üyelerimize daha ferah ve nezih bir ortamda en iyi hizmeti sunabilmek adına yaptırdığımız yeni hizmet binamızı tamamladık. Tüm üyelerimize ve Kahramanmaraş’a hayırlı olsun” dedi.

“TÜRK MİLLETİ BİR VE BÜTÜN OLARAK DEVLETİNİN YANINDADIR”

Basın toplantısında, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, ülkemizin, son dönemde, terör belası nedeniyle zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekerek, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin büyümesinden, gelişmesinden, istikrarından rahatsız olanlar, terör örgütlerini kullanarak, ülkemizin birliğine, beraberliğine kastediyorlar. Askerlerimizi, polislerimizi, sivil vatandaşlarımızı şehit ediyorlar. Şehirleri kullanılmaz hale getirerek, vatandaşları evlerinden, yurtlarından ediyorlar. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.”

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya MÜSİAD Başkan yardımcısı Selahattin Sandaloğlu ve Mustafa Buluntu ile Yönetim Kurulu üyelerinden, Mehmet Cilve, A. Gaffar Akarca, Ökkeş Kır, Bünyamin Dokumacı ve Cüneyt Beyit ile çok sayıda gazetecinin katılımıyla toplantı Mado evinde yapıldı.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co