Yerimize adam yetiştirmiyoruz

Yerimize adam yetiştirmiyoruz

Ak Partide Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci adamı var mı ? .. yok.. ikinci bir Erdoğan yok , bugüne kadar böyle bir başbakan adayı da yetiştirilmedi..

Bakın A Fabrikası : Sahibi Mehmet amca vefaat ediyor, oğlu – kızı iş başına geçiyor, bir süre sonra iflas ve fabrika kapanıp gidiyor.. Mehmet amca yıllarca çalıştı , bir fabrika kurdu ama Kurumsal yapıyı ve yerine adam yetiştirmediği için fabrika kapanmak zorunda kaldı..

Bir dostumuz vardı : allah rahmet eylesin vefaat etti, geride yedi çocuk , büyük bir bağı kaldı.. tahmin ediyorum 36 dönüm civarında..

Çocukların içinden lideri belirlemediği için : Bağın bakımını yapmıyorlar ve o güzelim bağ öldü gibi.. çünkü 7 kardeş bir birine düştü.. ya al ya ver diyorlar.. satan da yok.. alanda yok, bağa bakanda yok..

Ak Parti Gurup’unda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması için imza toplanmaya başladı..

Dün Mehmet Ali Şahin’inde söylediği gibi : Ak Partinin adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve 2023 vizyonu denize düştü gibi bir şey !..

Karamsar taplo çizmiyorum:

Başbakan adayı oturduğu koltuğu dolduran olmalı : ak partide yok

Başbakan adayı sevimli olmalı : ak partide yok

Başbakan adayı hatip olmalı ! : ak partide yok..

Başbakan adayı pratik zekalı olmalı : ak partide yok

Başbakan adayı donanımlı olmalı: ak partide yok..

Başbakan adayı her kesimden kabul görmeli: Ak partide böyle bir aday yok.. o zaman Ak partinin akibeti ANAP gibi olacaktır..

Başbakan Erdoğan : Yarı başkanlık sistemini getire bilir, yarı başkan olur, Türkiye’yi iç politika ve dış politika da temsil ederse : Gölge bir parti olarak Ak Partinin başına kimin geçtiğinin çok bir önemi kalmaz..

Başbakan’ın da kim olacağının pek önemi kalmaz, çünkü Erdoğan tüm ipleri elinde tutarak Türkiye’yi yönetmeye devam edecektir..

Aksi halde Ak Parti Tarihe mal olmak üzere Tarih Sayfalarındaki yerine doğru yol alırken, gün muhalefette doğacak , yada yeni bir lider çıkacaktır..

Biz partiye değil : Lidere oy veriz..

İşte lider önemli değil diyenlerin partilerinin aldığı oy oranları meydanda ..!

Bizim için lider önemli, Lider konuşmalı, lider Aslan gibi kükremeli, lider bizim içimizdeki söylemek istediklerimizi söylemeli, o zaman bizim oyumuzu alır..

Liderin hedefleri olmalı

2023’e kadar yapacağı işlerin projesi olmalı

Liderin : özel projeleri olmalı ve göreve başladığı gün kazmayı vurmalı..

Herkes konuşurken, tartışırken, (Lider 3. Köprü ayakları gibi ) porojelerini yüksetmeli ve ayağa kaldırmalıdır..

Lider bir konuşması ile Türkiye’in gündemini değiştirmelidir..

Lider güçlü olmalı, halk onu sevmeli ve arkasında durmalıdır..

Ak Parti kurulduğu günden bu yana sürekli oyunu yükselterek geldi, bunu devam ettirecek karizme bir aday ben göremiyorum.. gören varsa söylesin !…

Başbakanımız : Çok çalıştı, yoruldu, sağlığını kaybetti , ama bana göre en büyük hatası bir genç prenses alıp onu lider olarak 12 yıl içinde yetiştirmesi gerekirdi..

12 yıl önce yanına 30 yaşında lider adayını alsa : bugün 42 yaşında genç bir başbakan adayı olurdu..

Milyonların karşısına geçip konuşmak kolay iş değil, Kameraların karşısına geçip konuşmak öyle kolay bir iş değil , hatip olmak gerekiyor.. bilgili ve donanımlı olmak gerekiyor.. işte biz bunun için kayıp ediyoruz..

Lider kolay yetişmiyor.. Başbakan’ın Cumhurbaşkanı olması için imzalar atıldı ama yerine kim gelecek gelin ona da bir imza atalım.. !..

Lider yok..

Lider : Hatip olacak, Sevimli olacak, oturduğu koltuğu dolduracak, donanımlı olacak, yetişmiş bir devlet adamı olacak, herkes tarafından kabul görecek ve allah onu herkese sevdirecek böyle bir lider .. oda maalesef hepsi bir arada olan yok..

Türkiye lidersiz kaldı..

Zor günler bizi bekliyor

İyi günler diliyorum..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co