Yer altı Çarşısını su bastı

Yer altı Çarşısını su bastı

Yer altı Çarşısını su bastı, esnaf ciddi zarara uğrarken, belediye yetkililerine sitem ettiler.

  Uzun süredir devam eden kuraklığın ardından geçtiğimiz Cuma günü yağan yağmur herkesi sevindirirken, Yer altı Çarşısı esnafları yağmur sonrası patlayan borudan taşan suların çarşıdaki işyerlerine zarar vermesi karşısında yetkililere sitem ettiler. İtfaiyenin uzun süre gelmediğini belirten Durdu Yılmaz isimli esnaf, Mustafa Poyraz arar olduk, dedi.

yeraltı (1)

 

Kahramanmaraş kuraklığın etkisini çok fazla yaşamadı, çünkü daha önceki yıllarda yapılan mega yatırımlar, su sorunumuzu ortadan kaldırmıştı. Buna rağmen, kuraklık başta bağcılar ve tarım-hayvancılıkla iştigal eden insanlarımızı huzursuz ediyordu. Ekim ayının yaklaşması nedeni ile il müftülüğü de geçtiğimiz Cuma günü topluca el açarak yağmur duası yaptı.

Bu arada aynı günün akşamına uzun süredir yağmayan yağmur yağınca herkes sevindi. Ancak yer altı çarşısı esnaflarından bir kısmı sevinemedi. Çünkü çarşı girişindeki deponun vanası patlamış ve çarşıyı su basmıştı.

yeraltı (6)

Çarşı esnaflarından Durdu Yılmaz, itfaiyeyi haber ettiklerini, itfaiyenin çarşılarına çok yakın olmasına rağmen uzun süre sonra geldiğini belirterek, Mustafa Poyraz dönemini aramaya başladık diyerek, ilgililere sitem etti.

yeraltı (2)

Yılmaz ve diğer esnaflar şunları söylediler. “ Vana patlayınca hemen yetkililere bilgi verdik, ancak gelmediler. Böyle olunca işyerlerimize su bastı, önemli derecede zararım var, benim zararımı kim karşılayacak. Böyle olmaz, biz esnaflar böyle günlerde belediye başkanını yanımızda görmek istiyoruz. Olmadı, dedi.

yeraltı (5)

Yılmaz, işyerinde 50 milyara yakın zarar olduğunu, yan komşularda da benzer miktarda zarar olduğunu belirterek, aslında çözülmeyecek bir sorunumuz yok. Ancak, her yağmurdan sonra benzer görüntülerle çarşı esnafı karşı karşıya kalıyor. Kim ne yapıyorsa yapsın, bizim bu sorunumuzu çözsün, dedi.

yeraltı (4)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co