YENİ KAPI ”DEMOKRASİYE AÇILAN KAPI”

YENİ KAPI ”DEMOKRASİYE AÇILAN KAPI”

15 Temmuz darbe girişimi sonrası halkın meydanları doldurmasının finali niteliğindeki yeni kapı “demokrasi ve şehitler mitingi” milyonların katılımı, iktidarı, muhalefeti, sanatçısı, sporcusu ülkenin tüm katmanları ile dünyaya demokrasi dersi verdi. Tüm fikir ayrılıkları, siyasi görüş ne olursa olsun, bir araya gelinmesi, vatan düşmanlarına karşı bir oluşun nasıl olduğunu tüm dünyaya gösterdi.

Darbeciler darbe girişimini başaramadılar ama milletin kenetlenmesine, uyanışına vesile oldular.

İşte;  şer gözükenden hayır çıktı. Millet iradesine gem vurmak isteyenlere yeni kapı “ demokrasi ve şehitler mitingi” tokat gibi cevap oldu.

İlk konuşmayı yapan MHP Genel Başkanı; Devlet Bahçeli “mahşeri kalabalığı tazimle selamlıyorum, Vatan sahipsiz, millet yetim, devlet öksüz değildir. 15 Temmuzda hainler, zalimler, emperyalizmin maşaları bu defa Türk askeri kılığına girdiler. Âlim ve hoca görünümlü terörist cinayet örgütüne vur emri verdi.  İblise ruhunu satan FETÖ 15 Temmuzda Türk milletinden cevabını almıştır” diyen Bahçelinin konuşmasının her satırı milli duyguları kabartan, yekvücut olma ruhu aşılayan muhteşem bir konuşma yaptı. MHP Lideri, “devlet adamı” olma hususiyetini bir kez daha ispatladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “eğer bir hâkim vicdanıyla değil, pensilvanya’dan aldığı talimatla karar veriyorsa o hâkim değil, o mahkemede, mahkeme değil 15 Temmuz sonrası artık yeni bir Türkiye vardır” diyen CHP lideri demokrasiye sahip çıkmalıyız dedi.

Programda olmamasına rağmen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ da konuşmasında; “FETÖ/PDY terör örgütü Türk silahlı kuvvetlerinin sanlı, şerefli tarihine kara bir leke sürmüştür. Silahlı kuvvetlerimiz demokrasi ve hukuk çerçevesinde devletimizin ve yüce milletimizin emrindeyiz, görevimizin başındayız” derken, milyonların gönlüne girdi.

Başbakan Binali Yıldırım; “Türk, Kürt arasındaki bu mikropları temizleyeceğiz, intikam duygusuyla değil adalet ve hukukla hareket edeceğiz. FETÖ/PDY Terör örgütü elebaşı Türkiye’ye gelecek ve hesap verecektir” diyen Yıldırım bu konudaki kararlılığını yineledi.

Cumhurbaşkanı, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuzdaki millet iradesini tarih süzgecinden geçirerek yorumladı. “Bin yıl önce Malazgirt’te hangi inanç ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını açmışsak, millet aynı inançla darbecilerin karşısına dikilmiştir. Süleyman Şah 1075 de bu coğrafyada ilk devletimizi hangi vizyonla kurmuşsa, aynı vizyon ve ufukla sahip çıktık. Osman Gazi 1299 da tarihin en kudretli devletini hangi temeller üzerine bina ettiyse bizde o gece Türkiye’yi aynı ilkeler üzerine müdafaa ettik. Ecdadımız Çanakkale de hangi irade ile kanının son damlasına kadar mücadele ettiyse 15 Temmuzda FETÖ terör örgütü darbecilerini millet aynı irade ile geri püskürtmüştür.” Erdoğan ne büyük bir milletin mensubuyuz diyerek şükrünü ifade etti.

“Demokrasi ve şehitler mitingi” dosta güven veren, düşmana korku salan mahşeri bir kalabalıkla dünyaya dik duruşun, birlikteliğin, demokrasinin dersini veriyor ve haykırıyor işte Türk milleti bu… Türk milletini esaret altına almak isteyenler, bilsinler ki; bu aziz milleti esir alamayacaksınız. Sahi yeni kapıdaki beş milyon halkı görmediniz mi? Daha milyonlarca miting alanına giremeyenler vardı.

Ey! Dünya yeni kapıdaki “demokrasi ve şehitler mitingini” unutmayın. Demokrasi Türkiye’de…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co