YENİ DÜNYA DÜZENİNDE MİSYONUMUZ

YENİ DÜNYA DÜZENİNDE MİSYONUMUZ

Dünya yeniden şekillendirilmeye çalışıyor farkındasınızdır.  Bu yeni dünya düzeninin proje sahipleri ya da senaryo yazarları.  Ortadoğu’da küçük devletçiler oldurulacak, dört komşu ülkede oluşturacakları bu devletçikler, sonra birleştirilecek ve sözde Büyük İsrail Devleti kurulaca…

Yaşadığımız terör olayları bundandır.  Hatta terörün her çeşidinin kullanılması bundandır. Ekonomik sıkıntılar bundandır, değişim adına atılan adımlar bundandır. Batı ile aramızın açılması, Rusya ile gerginlikler hepsi ama hepsi bu plan üzerine kurulmuştur.

Dikkit edin Rusya ve ABD gibi sözde iki ezeli düşman dahi, en son Menbiç’te ABD ve Rusya biz gelmeyelim diye “ortak bayrak çekme operasyonu” yaptılar.  Hatta bu emellerine ulaşmak için 15 Temmuz darbe girişimini bile yaptırdılar. Neredeyse tüm haçlı ittifakı bunu destekledi.

NEDEN TÜRKİYE ?

Birkaç önce de yazmıştım. Türk insanı, İslam’dan aldığı güçle dünyada haksızlığa karşı durabilecek karekteri taşıyan tek millettir. Bunun için gözler bizde, her hareketimiz takip ediliyor.

Bakmayın bizim kominizt gençlerimiz bile ABD emperyalizmine karşı çıkmışlardı hatırlayın 68 kuşağını. Şunu söylemek istiyorum, kapitalist dünyayı ortadan kaldırmaya Çinliler, Japonlar, Hintliler yani doğu mistisizminin kadim medeniyetleri muktedir değildir, böyle bir talepleri de yoktur. Kapitalizmin en pis, en aşağılık, en vahşi usullerini Çin büyümesinde görüyoruz. Eski Maocular bile ne olduysa, şimdilerde kapitalizme ses çıkartmıyor. Ha şunu da belirteyim, kominizm ve kapitalizim zaten üvey kardeştiler. Her ikisine karşı TEK YOL İSE İSLAM’DIR.

Milletimiz kadim medeniyetler oluşturmuştur.  Bugün sokaktaki her on gençten enaz dokuzu Osmanlı ve Selçuklu özlemi ile yaşıyor. Bu da şu demek biz yeni dönemde mutlaka Büyük Türkiye’yi kuracağız.

Ancak, yapılması gereken çok şey var. Öncelikle kendi öz kültürümüze dönmeliyiz, çünkü kökü olmayan bir tohum çürür.

Buna da eğitim sistemimizi yenileyerek başlamalıyız, mutlaka ama mutlaka takva medeniyetini oluşturmalı.

Mazlumun yanında yer almalı, zalime karşı kılıcımızı keskinlemiliyiz.

BATI YENİ BİR HURUÇ HAREKATINA BİLENİYOR

Çağdaş Türk Düşüncesi, Çağdaş İslam Düşüncesi, İslamcılık Düşüncesi, Türk Siyasi Hayatı, İdeolojiler üzerine çalışmaları bulunan Ercan Yıldırım’la yakın dönemde yaşanan olaylar üzerine bir röportaj gerçekleştirmişler. Şu haçlı zihniyetinin yeniden hortlatılıp, papa etrafında toplanmaları ile ilgili bir yorum yapmış. Diyor ki; “   En son Papalığın öncülüğünde bir gövde gösterisi de yapıldı, fotoğraflar servis edildi…

Doğu ve Batı Hristiyanlığı 1950’li yıllardan itibaren barışmaya, ortak hareket etmeye başladılar. Bizde dinler arası diyalog ve “iyi Hristiyanlarla konuşmalı” türü akımların başladığı yıllarda Hristiyan alemi çatışmayı kaldırma kararı da verdi. Geçtiğimiz yıllarda iki mezhebin ruhani lideri yine “uyumlu çalışma” kararı aldılar. Batı yeni bir huruç hareketine bileniyor… Avrupa yeni bir Haçlı harekatı için alt yapı oluşturuyor. Bu net; kaçınılmaz bir sıcak mücadele dönemi başlıyor.”

Bu yoruma katılmayan bir aydın yoktur herhalde, sözüm ona batı düşünceliler hariç. Şimdi kapitalist dünyaya karşı haddini bildirme zamanıdır.

Hakkı hakim kılma zamanıdır.

Rabbim bu misyonu bize yüklemiştir.

Kişilere de bağlamıyorum bu meseleyi, çünkü insanlar geliş geçicidir, davalar kalıcıdır.

Ama şu soruyu sormadan edemiyorum;  “İslam dünyası buna hazırlıklı mı?” Bu sorunun cevabını da önümüzdeki günlerde inşallah yazacağım.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co