Yeni Başkan’dan ilk talimat

Yeni Başkan’dan ilk talimat

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla temsili Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğuna Merve Nur Aydın oturdu.

buyuk (4)

Sümer Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Merve Nur Aydın’a koltuğu bırakan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız olduğuna dikkat çekerek: “23 Nisan, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurulduğu gündür. Bugünün çocuklara bayram olarak armağan edilmiş olması da ayrı bir güzelliktir.

Aziz Milletimizin geleceği çocuklarımızın elinde olacak. Çocuklarımızın daha güzel ortamlarda eğitimlerini tamamlamaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Büyükşehir belediyesi olarak buradan bir müjde vermek istiyorum.  İlimizde eğitim alanında kullanılmak üzere 20 milyon TL bütçeyi eğitime ayırdık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte hareket ederek eğitime destek vereceğiz.

Çünkü eğitim sayesinde ülkemizde fırsat eşitliği de sağlanmış olmakla birlikte gelir dağılımında da düzelme olmaktadır. Dar gelirli bir ailenin çocuğu okuyup bir mevkii sahibi olduğu zaman aile bütçesine de katkı sağlamakta ve böylece o ailenin Milli Gelirden aldığı pay değişmektedir.

Geleceğe güvenle bakabilmemiz için çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine özen göstermemiz gerekmektedir.

Ülkemizin en büyük sermayesi beşeri ve sosyal sermayedir.  Sosyal sermayemiz olan insan gücünü en iyi şekilde değerlendirebilmek için büyükşehir belediyesi olarak gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimlerine azami özen göstermekteyiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye başkanlık koltuğuna temsili olarak oturan Sümer Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Merve Nur Aydın, Fen İşleri Daire Başkanı Harun Buz’u telefonla arayarak: “Sümer Ortaokulu yeni yapılan bir okul olduğu için yol ve çevre sorunu bulunmaktadır. Yolların yapılmasını ve çevre düzeni yapılarak ağaçlandırılmasını istiyorum. Çalışmalar tamamlanınca da bana bilgi verin” diyerek talimat verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, temsili Başkan Merve Nur Aydın’a  kol saati hediye etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Sümer Ortaokulu Müdürü Kurtuluş Kenger ve Temsili Başkan aydın’la birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek belediye yayınlarında oluşan kitaplardan hediye etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co