Yemek Yarışmasından Büyükşehir’e 2 Madalya

Yemek Yarışmasından Büyükşehir’e 2 Madalya

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İstanbul’da düzenlenen yemek yarışmasında Kahramanmaraş’ın yöresel yemeklerini tanıtarak bir altın bir gümüş madalya kazandı.

Türkiye Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen Haliç Kongre Merkezi’nde, VI. Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması, Aşçılar Derneği 20. Yıl kutlamalarına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 6 aşçı ve Maraş’ın yöresel damak lezzetleriyle katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran:“İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Yemek Yarışmasına Büyükşehir Belediyesi olarak;  Büyükşehir Belediye Meclis Üyesimiz Yasemin Ayranpınar ile birlikte Cafer Börekçi, Alican Börekçi, Cahit Börekçi, Mesut Yoğun, Murat Önügören ve Yaşar Demir’den oluşan aşçı kafilesiyle Maraş Mutfağına ait Yağlama, Paşa Kebabı, Çullama, Döğme Katıklısı, Acem Pilavı, Ekşili Aya Sulusu ve Ballı Börek yemekleri ile katıldık.

Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun da izlediği yemek yarışmasında Kahramanmaraş’a 1 altın 1 gümüş madalya kazandırdık.

Döğme Pilavı(yağlama), Paşa Kebabı ve Çullama menüsü ile altın madalya kazanırken, Yoğurtlu Döğme Katıklısı, Acem Pilavı, Eşkili Aya Sulusu ve Hapısa menüsü ile de gümüş madalya kazandık. Yarışmada Kahramanmaraş Mutfağı’nın birbirinden muhteşem yöresel yemeklerini tanıtmak bizim için onur verici oldu. Kahramanmaraş’ımızın adını bir nebzede olsa duyurmuş olmanın haklı sevincini yaşıyoruz ”diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co