yemek verenlerden özür dilerim..!

yemek verenlerden özür dilerim..!

Yemek verenlerden özür dilerim !..

Başta iktidar partisi olmak üzere : Ramazan ayında veya Bakan geldiğinde toplu yemekler verilir, zaman zaman bu yemekleri bizde eleştirip, böyle düzen mi olur deriz..

Oluyormuş, dünyanın en zor işi toplu yemek vermek olduğunu bu yaşımızda öğrendik, bugüne kadar yemek verenlerden, eleştirdiğim varsa !.. yaptıysam özür diliyorum..

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü dolayısı ile bir yemek verelim, üyelerimizi idarecilerimizi bir araya getirelim diyerek: Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti olarak yönetim kararı aldık..

Her yıl vali bey veriyordu, bu yılda ben vereyim diye bilir diye 20 gün önce Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i ziyaret ettik..

Sayın valimiz yemeğe davet ettik, katılacağını ifade etti.

Bunun üzerine çalışmaya başladık, davetiye yaptırdık..devlet erkanına davetiyelerimizi dağıtmaya başladık.. yemek de oturma düzeni olarak bir gazeteci bir idareci olmak üzere oturtacağımızı söylediğimiz de Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer , yemek sizin nereyi gösteriseniz ben oraya oturum, diyerek mütevazilik gösterdi..

Üyelerimize yemeğe katılacak mısınız ? katılmayacak mısınız ? diyerek email attık, telefon açtık, bir kısmını yanına giderek davet ettik..

Geri dönüşler başladı, geliyoruz ama bizim masada Ali olmasın, bizim masada veli olmasın, elimizde oldu 70 kişilik bir liste..

Davet ettiğimiz Protokol 16 kişi olunca 9 kişilik yönetim kurulunu öncelikle Valimiz yanına Başkan Kemal Sayın, Yanına Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yanına Cemiyet başkan yardımcısı , yanına Milletvekilimizi, diğer yanına bir yönetim kurulu üyesini, sonra Kaymakamımızı, yanına bir gazeteci arkadaşımızı, ilçe belediye başkanlarımızı yanına gazeteci arkadaşımız, yani bir gazeteci bir idareci olarak biz düzen yaptık, sonra ki bölümü de serbest bıraktık, herkes istediği gibi otursun ,” diye..

Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay, KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, TÜMİSAD Başkanı Adnan Toprak nereyi gösterirseniz biz oraya oturuz, diyerek olgunluk ve mütevazililik gösterirken, oturma düzenine ihtiraz eden gazeteci ve idarecilerimiz oldu..

Biz istiyorduk ki bir gazeteci bir yönetici bir arada olsun bir kaynaşma olsun dostluk olsun salonun tamamı protokol masası olsun istiyorduk..

Gelmeyeceğim diyenlerde gelince ortalık karıştı.. düzen müzen bir şey kalmadı..

Saat 17 00 den 19 00 ‘a kadar yerini beğenmeyenler, yemek menusunu beğenmeyenlerle soğuk günde ter dökerken.. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz gelmesi ile yemeğe geçildi de rahatladık.. derin bir nefes aldık..

Bizi aramadınız ? diyeneler

Yemeği beğenmeyenler

Oturmaz düzenini beğenmeyenler

Yan masada oturan kişiyi niye çağırdınız diyenler,

Meslekte 50 yılını aşan Ahmet Yaşar Başer ile Sürekli Basın Kartı alan üyemiz Akif Arslan’a verdiğimiz plaketi eleştirenler ve bize niye yok diyenler..

Bizi niye çağırmadınız diyerek sitem meyili atanlar..

Çabus gibi bir 9 Ocak akşamı ?

Toplam 120 kişiye verilen bir yemek ve bu kadar ihtiraz..

Bu işler ne kadar zormuş, insanları mutlu etmesi ne kadar zormuş ?..

Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay, KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, TÜMİSAD Başkanı Adnan Toprak hiç ihtiraz etmeden gösterdiğimiz yere oturdukları için teşekkür ediyorum..

Tabi üyelerimizden bize yardımcı olan , gösterdiğimiz yere oturan, ihtiraz etmeyenlere de canı gönülden teşekkür ediyorum.. ama toplu yemek vermek gerçekten çok zormuş.. Verenlerin Allah yardımcısı olsun ?

Bir süre önce KMTSO yemeğinde ortaya atılanları düşünüyorum da KMTSO yönetimi Allah yardım etsin, toplu yemek vermek insanları mutlu etmek ne kadar zormuş yaşayınca gördük..

Bununla beraber yemeğe katılan 120 kişiden 100 mükemmel yemek ancak bu kadar olur teşekkür ediyoruz diyerek ayrıldıklarını da ifade ederek onlara KGC yönetimi olarak teşekkür ediyorum..

Yemeğimize Sayın Mustafa Şirin, Sayın Mehmet Taş, Sayın Abid Vanlı da katılsa çok daha mutlu olacaktık ama tüm çağırımıza rağmen gelmediler.. düşüncelerine saygı duyuyoruz, kendiler böyle bir etkinlik yaparlarsa biz bugünden geleceğimizi ilan ediyorum..

Yönetim olarak zorluğunu biz yaşadık ama birinci yemeğimiz olmasına rağmen güzel oldu, eksiklerimiz olmuştur, yemeğe katılanlardan özür diliyoruz..

2016 10 Ocak Çalışan Gazetciler gününde daha güzel bir yemek organizesi ile buluşmak dileği ile ..

İyi günler diliyorum..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co