“YEKVÜCUT BİR OLMA ZAMANI”

“YEKVÜCUT BİR OLMA ZAMANI”

Necip milletimizin ne zaman birlik ve beraberliğine dokundular, fitne kazanını kaynattılar işte o zaman huzursuzluk baş gösterdi. Dünyada eşi benzeri olmayan şanlı ecdadımız Osmanlı imparatorluğunu da birliğimizi bozarak, vatan millet düşmanlarının içerideki piyonlarının ihanetlerinin doğrultusunda o büyük imparatorluğu yok etmediler mi?

Olanlardan ders almak, aynı hataya düşmemek için “ yekvücut ” olma zamanı daha gelmedi mi? Ülkemizin huzuruna, yükselişine göz diken hain ve alçak zihniyetlerin oyununu ne zaman göreceğiz? Artık bırakın ayrılığı. Yekvücut, tek yürek, tek nefes olarak bizi parçalamak isteyenlere fırsat vermeyelim. Görmüyor musunuz? Etrafımız ateş çemberi. Huzurun zerresi yok. Türkiye’yi bu ateş çemberinin içerisine almak istediler, başaramadılar. İçeriden bizi birbirimize düşürmek istiyorlar. Terör baronları gece gündüz çalışıyor, ancak bu millet bu oyuna gelmeyecektir. Bunun en güzel örneğini Diyarbakır’da “tek yürek tek ses” sloganı ile bir araya gelen bir çok ilden altı yüz civarındaki sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri teröre hayır dedi. Birlik çağrısı yapıldı. Daha sonra Ankara’da milyonlarca kişiyi temsilen “bayrağını al da gel” çağırısı ile terör lanetlendi, kardeşlik çağrısı yapıldı. Bu büyük birliktelik İstanbul’a taşındı. Sivil dayanışma platformu İstanbul halkı ile milyonlarca nefes bir araya geldi. Teröre karşı “tek ses” mitinginde buluşması terör sevdalılarının, kan emicilerinin yüreğine korku saldı. Yayılmak istenen her türlü asılsız kara propagandalarının ve algı operasyonlarına karşı çok uyanık olmalıyız. Eğer ki dik duruşumuzdan taviz verir isek tedavisi mümkün olmayan sonuçlar çıkar. Her türlü propaganda, algı senaryolarının hesabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bir oyundur. Erdoğan gitsin de kim gelirse gelsin diyen zihniyet, nasıl olur da halkın yüzde elli iki oyu ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanına terör örgütlerinden beslenen zihniyetler ile bir tutarlar. Anlamak mümkün değil!

Bizdeki muhalefet maalesef yanlışlıklara doğru ile karşılık vermekten ziyade aslı olur veya olmaz hiç düşünmeden en galiz ifadelerle karşılık verme yoluna gidiliyor. Beyler; bu muhalefet değil, her şeye karşı gelmek muhalefet etmek hiç değil. Olsa olsa bunun adı köstek olmaktır.

Cumhurbaşkanı İstanbul’daki teröre karşı “tek ses” mitinginde birlik çağırısını yaparak “meclis’e yerli ve milli vekilleri gönderirseniz iş kolay” diyor. Milli ve manevi değerlere sahip bir meclis hayali dahi güzel. Cennet mekan bir büyüğümüz “büyük hayal kuramayan büyük işler başaramaz” buyuruyordu. Hedeflerimizin ve hayallerimizin büyük olması en tabii hakkımızdır. İnşallah bu hayaller gerçek olur. Başbakan Davutoğlu’da mitingde “birliğimizi parçalamak isteyenlere fırsat vermeyelim, doğu ve güneydoğuda Kürt kardeşim baskılara boyun eğmeden 1 Kasım’da oyunu özgürce kullan” diyerek korkmayın mesajı verdi. Devletin Doğu ve Güneydoğudaki korku algılarını acilen giderecek köklü çözümler oluşturmalıdır. Devletimiz bunu yapmaya muktedirdir. Davutoğlu konuşmasında “birliğin sembolü Ak Partiyi tek başına iktidara getirmemiz lazım” diyor. Bunun için tüm tedbirleri alarak gönüllere taht kurmak gerektir. Bunu başaran açık ara tek başına iktidara gelir.

Kürt savunuculuğu yaptığını savunan zihniyetlere: Kürdü, Türk’e düşman edemeyeceksiniz.

Benim onlarca Kürt dostum vardır. Onlar can ötesi candır.

Selam ve dua olsun.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co