Yedi yaşındayım Namaz’a başlıyorum !

Yedi yaşındayım Namaz’a başlıyorum !

Yedi yaşındayım Namaz’a başlıyorum !

KAHRAMANMARAŞ- Sultan Abdulhamithan camide Pazar günü “Yedi yaşındayım , Namaz’a başlıyorum,” Çocuk şenliği muhteşem törenle yapıldı.

SONY DSC

Açılış konuşmasını Ömer Faruk Şirikci hoca efendi yaptı: Geçen yıl çocuklarımız camii ile buluşturma programı yapmıştık, bu yıl ise “Yedi yaşındayım namaza başlıyorum,” diyerek çocuklarımızı buraya topladık.

İmamı Çocuk, Müzzini Çocuk, olan iki rekat namazı yavrularımız kılacak bizde kenarda oturarak izleyeceğiz..

SONY DSC

Dışarda ise : çok çeşitli hediyelerimiz ve ikramlarımız var, Onikişubat, Dulkadiroğlu, Büyükşehir Belediye başkanlığımızın hediyeleri var, güzel bir Pazar geçirerek 12 Haziran da tatil olacak okullardan sonra yaz kuran kursuna hazırlık mahiyetinde bu programımıza destek verenlere teşekkür ediyorum,” dedi.

SONY DSC

Onikişubat ilçe Müftüsü Abdullah Demir:” Türkiye de ilk defa böyle bir etkinliği burada yaşıyoruz, bunun kıymetini bilin, bir başka yerde görmedim, duymadım, bu sebeple Kahramanmaraş’ın sembolü olan Büyük Padişah Sultan Abdulhamithan adına yaptırılan bu camii bugün tarihi bir gün yaşamaktadır..

SONY DSC

Müftü  Abdullah Demir:” Bu tarihi günde özellikle anne ve babalara seslenmek istiyorum, bugün çok önemli bir gün, yavrularınız namaza başlıyorlar, bunun devamını getirecek olansa Yaz Kur’an-ı kerim kursları ve çocuklarınızı elinden turakak beş vakit namaza getirmenizdir.”

SONY DSC

İyi insan yetiştirmenin önemi çok büyük, Vatan millet sevgisini yüreklere nakşetmek, evlatlarımız hayırlı vatan evladı olarak yetiştirmenin temelinin küçük yaşta mermere yazılan yazı gibi eğitimden geçtiğini ifade eden Müftü Demir: “Bakın, yavrularımız ihmal etmeyelim, onları Kur’an’la Sevgili Peygamberimizin sevgisi ile tanıştıralım, çocuklar sizlere soruyorum, Peygamberimiz seviyor muyuz ? Allah’ımızı seviyor muyuz ? diye sorusuna evet ,”cevabı alan müftü çocuklara teşekkür etti..

SONY DSC

Yaklaşık 3 bin çocuğun katıldığı , müezzini, imamı, çocuk olan Program sabah yine Onikişubat belediyesinin miniklerden oluşan mehter takımının gösteri ile başladı.

SONY DSC

Anne ve babaları ile camiye gelen çocukların heyecanı çok güzeldi..

Sultan Abdulhamithan Vakfı Başkanı ve Ömer Faruk Şirikci hoca efeandinin organize ettiği , Türkiye de ilk defa yapılan :” Yedi yaşındayım Namaz’a başlıyorum” Çocuk camii buluşması Pazar günü sabah başladı.

Camiide şenlik için gelen minikler önce dinlediler, sonra namaz kıldılar sonra yiyip içip gönüllerince eğlendiler..

SONY DSC

Mehter takımının gösteri ile içerde saf tutan çocuklarının ilk camide cemaatle namaz kılmalarını anne ve babaları ise caminin içinde oturarak izlediler..

İl müftüsü Muhammed Gevher , Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat ilçe Belediye Başkan yardımcısı Burhanettin Türkkahraman, Onikişubat ilçe Müftüsü Abdullah Demir, çocuklar ve aileleri katıldı.

SONY DSC

Yedi yaşında başlayan yaklaşık 3 bin çocuğun tamamına , namazla, takke, tesbih, Elif cüzü, çeşitli kitaplar hediye edildi.

Camii bahçesinde ise: Mısır patlatma, Pamuklu Şeker, Meyan Şerbeti, Döner dürümü, paleço gösterisi, oyun alanları ile çocuklar güzel bir Pazar günü geçirdiler..

Şenlikte aktif görev alan: dua eden, namaz kıldıran, müezzinlik yapan, dua yaptıran beş çocuk’a hise birer bisiklet hediye edildi.

Belediyelerin hediyelerinin takdimi ile son bulan şenlik muhteşem oldu.

Şenlik sonunda bir konuşma yapan Kahramanmaraş il Müftüsü Muhammed Gevher: “ Bugün gerçekten muhteşem bir gün oldu, bu programın diğer camilerimizde ilçelerimizde de yapılmasını arzu ediyorum, inşallah görevli arkadaşlarımız bu kadar geniş çaplı olmasa da benzerlerini yaparak, çocuklarımız camiye çekerler diye bekliyorum..

Yedi Yaşında Namaz’a başlamak çok önemli, ağaç yaşken eğilir demişler atalarımız bu sebeple çocuklarımızın bugün camiye getirmeleri çok önemsiyorum ve emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum,” dedi.

İlahiyer, dualarla , eğelence ve ikramların verilmesi ile şölen son buldu.

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co