Yedi Güzel Adam !

Yedi Güzel Adam !

Yedi Güzel Adam !..

Kahramanmaraş’ta ilk defa çekilen “Yedi Güzel Adam “ isimli dizinin ilk bölümü bugün akşam TRT 1 saat 19 55 de yayına girecek , Filmin galası ise Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Aile Sosyal Politikalar Bakanı Aysenur İslam ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker katılması ile bugün yapılacak.

Bize ulaşan bilgilere göre 20 milletvekilinde katılacağı filmin galası için her şey hazır..

Mesele şimdi 13 bölüm olarak çekilen dizinin sonunda 13 hafta sonra Kahramanmaraş’a film çekildiği tarihi binayı görmeki için turist getire bilecekmiyiz, Kahramanmaraşlı bunu benimseyip, “Yedi Güzel Adam” Lakantası, Pastanesi, Otel,hanı , hamamı , berberi , kasap açarak bu olaya destek vere bilecekmiyiz..

Erdem Bayazıt, Cahit Zarioğlu, Alaaddin Özdenören, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Akif İnan ve Ali Kutlay hayatları anlatılan dizinin tutup tutmaması devamını getirecek veya 13 bölümle son bulacaktır..

Kahramanmaraş için güzel bir olay dizi çekimi , devamını diliyoruz..

Bir Dondurmacı ile Bibercinin aşkını anlatan bir dizi neden olmasın !..

Çelik Tencere – Çaydanlık Yapan  ile ile tekstilci iki ailenin komşuluk, aşk dramı niye olmasın…

Yeni diziler niye olmasın, filmciler yeni dizi çekecek yer arıyorlar.. Kahramanmaraş ise bu konuda keşif edilmeyi bekleyen bir yer..

Örnek : Arka sokaklar dizisinin bazı bölümleri Anadolu ‘ya kayıyor, Kahramanmaraş’ta bir bölümü niye çekilmesin ki ?

Önemli olan Kahramanmaraş’ın tanıtımı, biz ne kadar sahip çıkarsak o kadar devam eder, ama bununla beraber önce alt yapıyı hazır hale getirmemiz gerekiyor..

Yani Kahramanmaraş’a gelen turları, gurupları yemeklerini yiyecek yer, konaklama, dinlenme, lokantası, alt yapısı ile hazır hale gelmemiz gerekir..

Deniz gibi baraj gölümüz var ama biz 10 km. uzaktan bakıyoruz..

Yaylalarımız var : senede bir defa bile gidemiyoruz..

Doğal ve tarihi güzelliğimiz var ama bir türlü sahip çıkamıyoruz..

Germanika – Yamaç evleri mozaikleri var üzeri kapalı turistlere gösteremiyoruz, böyle bir şenhir de turizmden söz etmek veya dizi ile turist gelir diye beklemek yanlış olur..

Önce bize : iyi bir kültür ve turizm müdürü gerekli, yüreği Kahramanmaraş için çarpan ,”yediği içli köftelerden değil,” vatan sevgisinden yüreği çarpan bir müdür gerekli bizlere..

Kahramanmaraş için ağlayan, Kahramanmaraş için proje üreten, “başı para pare dumanlı oy bizim eller,” diyen bir Kültür ve Turizm müdürü gerekli bizlere..

Bize yedi güzel adamı tutacak yöneticiler gerekli..

Kahramanmaraş için hayırlı olsun, umarım Kahramanmaraş’ımıza hayır getiri güzellik getiri, Kahramanmaraş için yeni bir heyecan vesilesi olur..

Yedi Güzel Adam’ı bugün akşam izlemeye herkesi ekran başına davet ediyorum..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co