Yazık oldu dört yılımıza !..

Yazık oldu dört yılımıza !..

Yazık oldu dört yılımıza !…

1-15 Haziran da Umre turu var !

Dostlar : Adayları yorumlarımsın ne görüyorsun dediler: oy vermemek için buyurun umreye dedim.. dedim, yeter mi ?

Kimse kusura bakmasın: Gerçek acıda olsa söylüyorum..!

Mantık: biz de , “odunu bile koysak oy vereceksin” ! emir emirdir.. başım üstüne ! …

Teşkilat yoklaması: STK görüşlerinin sorulması o zaman niye ? ne işe yarıyor.. onlar göz ününe alınsa liste başında Mahmut Arıkan olması gerekirdi..! böyle bir adalet olamaz !..

Böyle bir liste Kahramanmaraş’a hiç yakışmadı..

Kara Maraş: Şehrin ilk yerleşim yeri, adını Namık Kemal yaptık ama : niye Kara Maraş olarak kendini gösteriyor.. sahipsiz bir şehir Kara Maraş adı değişme ile bahtı değişmiyor !..

Sahipsiz Maraş !.. Kara Maraş bahtı kara Maraş !..

30 Mart 2014 belediye seçimlerinin üzerinden bir yıl geçti ne değişti ? , var mı bir değişen ? var mı bir çivi çakan !.. Büyükköy olduk değişen ne ?..

Bizim bahtımız kara: işte bir yıl geçti Onikişubat belediyesi haricinde belediyelerimiz ne yaptı..? var mı bir çivi çakan !.. varsa basın toplantısı yapsın şunları yaptım diye söylesinler.

Böyle bir dayatmayı ben hazmedemiyorum !.. onun için umre’ye gideceğim.. dostları umreye davet ediyorum indirimli !..

Partilerde Sürpriz Liste şoku yaşanıyor..

Kahramanmaraş’ta Mustafa Poyraz’ın listeye giremeyeceğini bir ben söyledim, yazdım, birde : Sırrıberk Arslan sabah gazetesinde yazdı.. biz yok dedik, Ak Parti çevresi 4-3 de Mustafa Poyraz dedi.. Herkes listeye yazıyordu.. bizde yok olduğunu hep söyledik..

Biz listeye dair yazdığımızda: Mahir Ünal, Sevde Bayazıt Kaçar (yedi güzel adamdan dolayı) Veysi Kaynak, Mehmet İlker Çitil , Mahmut Arıkan , İdris Tercan liste de var dedik..

Gönlümüz istediği için: Serdar Erdoğanyılmaz’ı da orta da bir aday olarak sürekli yazdık ama bu kadarını da beklemiyordum.. Listede bizi yanıltan isim ise İmran Kılıç oldu. hiç şans vermediğimiz biri idi..

Mahmut Arıkan ağabey: gecesini gündüzüne kattı, adaylık sürecinde değil dün sonuçlar açıklanmasına bir saat kala halen aday gibi çalışıyordu ama kaderin cilvesine bakın: yine listeye girmedi.. Serdar Erdoğanyılmaz : Beklenenin üzerinde bir gayret gösterdi çalıştı..

İdris Tezcan da çok güzel çalışma yaptı..

Sevde Bayazıt Kaçar, aday adaylığı süresinde Kahramanmaraş’a bile gelmedi, (Geldi ise ben görmedim) Yedi Güzel Adamdan dolayı listeye gireceği hem gündemde olan isimdi bizim için sürpriz olmadı.. Necip Evlice- Sevde Bayazıt Kaçar arasında gidip gelen liste de sevinen sayın Kaçar oldu..

Sıtkı Güvenç: Kardeşlerinden dolayı yok deniyordu.., Türk İslam Karakoç hiç görmedik, adını bile duymadım, dün ilk defa liste  açıklanınca duydum..,İmran Kılıç ise : “Ben dua ederim,” diyerek listede yerini aldı.. bana göre Sürpriz aday İmran Kılıç..

Seçim ekiple çalışma ile ve de para harcayarak kazanılır..!

Ak Partinin bu listesinden beş bakan çıkar : Bakanlarımızı kutlayın ! bakanlarımızı tebrik etmeye başlayın bugünden..!

Bu nasıl bir adalet ?

Hayırlı olsun diyemiyorum: sevinemiyorum, yazık Kahramanmaraş’ın 4 yılı daha heba oldu..yazık !.. Kalenin burcuna çıkarak Sahipsiz Maraş diye bağırayım diyorum..

Çıldırmamak için 7 Hazirandan önce umreye gideceğim inşallah dostlar buyurun beraber gidelim !..

Maşallah Ak Parti listesi tümü bakan adayı, hepsini bakan yapar Kahramanmaraş’ı şaha kaldırız, ekonomi rayına oturur, uçak seferleri günlük 10 defa yapılır, hızlı tren evimizin önünden geçer..Suriyelilere ev, aş iş veriz.. ülkemiz güllük gülistanlık olur..! diye bekliyorum..

MHP de ise : Geçen dönem, Mesut Dedeoğlu şoku yaşanmış, Sayın Dedeoğlu partiden ayrı çalışarak parti teşkilatı ile bir olamamıştı.. ANAP ve MHP farkı her zaman görülmüştü.. Kahramanmaraş’a geldiğinde eski ANAP ‘lılarla beraber yürümüştü..

MHP ‘liler şunu gördüler ki ANAP ‘lıdan MHP’li olmuyor olamazda !

Bu defa da : Teşkilattan uzak bir liste çıkması ile MHP kelimenin tam manası ile ferç geçiriyor.. bu moral bozukluğu ile nereye kadar gider kestiremiyorum.. benimle umreye gitmek isteyen pasaportunu bana ulaştırsın..!

Listenin başında : Mustafa Bastırmacı gibi teşkilatını adamı ve tabandan gelen kişilerin olması gerekirken tam bir sürpriz yaşandı..

Mehmet Akif Kütükçü olması gerekli idi olmadı..Faruk Atlı, Şule Arıkan listede var görülüyordu , görüldüğü gibi çıktı..

CHP bu dönem Kahramanmaraş’ta barajı aşamaz vekil çıkaramaz olarak görülüyor, bu sebeple ön seçime sadık kalınan bir liste olduğu için çok fazla önemsenmedi.

Ancak şunu net söylemek istiyorum: Kamil Dalkara ‘ın işi çok zor !

Seçilme şansı yok gibi: Pazarcık Belediye başkanlığından, KMTSO yönetiminden çok iyi tanıdığım basın dostu Kemal Dalkara, bu defa partisinden dolayı seçimi kayıp edecek..

En büyük sebebi ise : HDP’in Kahramanmaraş’ta seçime girmesi CHP oyunu büyük oranda bölecek ve Kamil Dalkara arkadaşım seçimi kayıp edeceği için üzülerek çıkacaktır..

Ben bu listelere oy vermem arkadaş: diyenleri 1 Haziran 2015 günü umre’ye gitmek üzere pasaportlarını bekliyorum..

1-15 Haziran dönemi 15 günlük umre yapıp gelelim, vekilleri de kim seçerse seçsin hiç olmazsa biz göğsümüzü gererek :” Biz bunlara oy vermedik , yurt dışındaydık,” der pasaportumuzu göstere biliriz..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co