Yazık Ettiniz Başkan !..

Yazık Ettiniz Başkan !..

YAZIK ETTİNİZ BAŞKAN!

Danıştay’ın kuruluşunun seneyi devriyesinde TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşmaları yüzünden gergin kapandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer Devlet erkânının bulunduğu tören de ev sahibi Danıştay Başkanı Zerrin Güngör 25 dakikalık açılış konuşmasın da kuvvetler ayrılığına vurgu yaparak, yargıda ki bazı sorunlara dikkat çekmiş ve konuşmasını nezaketle tamamlamış.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ise misafir konumuna aldırmadan 60 dakikalık konuşmasını sürdürmekle kalmamış yine misafir konumunda ki Başbakan’ a Bakanlara ve siyasetçilerin gözlerinin içine baka baka aşağılamaya varan fütursuzca sözler sarf etmiş, ancak Van depremi ile ilgili konuşması bardağı taşıran son damla oldu Başbakan bu konuşmaların ardından adeta çileden çıktı ve sert tepki gösterdi.

Nasıl bilgi edindi de böyle bir konuşma ihtiyacı duydu bunu da anlamak mümkün değil Van depremin de Hükümet çok başarılı bir çalışma ile yıkılan evlerin yapımın da ve yaraların sarılmasın da üstün bir başarı gösterdiği aşikar TBB Başkanı feyzioğlu’ nun Van depremi ile ilgili konuşması anlamsız ve kendisi ile ilgisi olmayan bir konuşma Sayın Feyzioğlu siz bir hukuk adamısınız ve TBB Başkanı görevinde bulunuyorsunuz.

Siz Hukuk‘un işleyişi ile ilgili sorunları dile getirip ve çözüm önerilerinizi sunabilirsiniz.Ev sahibinin 25 dakika konuştuğu bir törende misafir konumunda olduğunuzu unutmayarak konuşmanızı tamamlayabilirdiniz. Siz ne yaptınız Feyzioğlu ortamı gerdiniz kendi işinizle alakası olmayan konulara meylettiniz 146 yıllık bir kurumun töreninde ayıp ettiniz.

Olaydan sonra Danıştay başkanı Zerin Güngör yazılı bir açıklama yaparak “ Devlet protokolünün de yer aldığı bir tören de TBB Başkanı Metin Feyzioğlu siyasi içerikli ve idari yargı konuları ile ilgisi olmayan bir konuşma yapmıştır.” İfadeleri ile değerlendirmesi üzüntüsünün bir işareti değilmidir? “Yargının saygınlığına gölge düşürecek hiç bir şeyde biz bulunmayız.” Diyerek yargı mensubuna yakışır bir duruş sergilemiştir.

Feyzioğlu’ nunkonuşmasın da dikkatimi çeken ve son derece rahatsız edici; bitiyorum diyor konuşmasını bitirmiyor. Beş defa arka arkaya bitiriyorum gibi ifadelerle son derece itici ve dinleyicilerin sabırlarını zorluyor.

Şunu istiyorum, bunu istiyorum gibi emir vaki konuşması rahatsız edici bir üslup ilkokul öğrencilerine talimat veren bir öğretmen gibi gördüm. Tören salonun da; içinde huzur içinde yaşadığın bir ülkenin ”Türkiye” Cumhurbaşkanı ve Başbakanı var unuttunuz mu? Görmüyor musunuz? TBB Başkanı makamınıza yakışır bir konuşma yapmadınız Başkan yazık ettiniz. TBB makamına gölge düşürdünüz.

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“Yazık Ettiniz Başkan !..” için bir cevap

  1. nedim arslan dedi ki:

    yazık etti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co